هک رمزآلود کیف پول Cryptocurrency

کاربران Verge cryptocurrency این هفته بیش از 655.000 دلار را از دست دادند.

کاربران Verge cryptocurrency این هفته بیش از 655.000 دلار را از دست دادند اما هیچکس نمی دانست که در این حادثه چه کسی را سرزنش کند؟ صاحبان CoinPouch یا کمپانی Verge cryptocurrency ؟

کل نمایش از روز سه شنبه آغاز شد زمانیکه صاحبان CoinPouch اعلامیه ای منتشر کردند که کاربران CoinPouch که در کیف پول خود Verge currency ذخیره کرده بودند، هک شدند.

تیم CoinPouch در این حادثه Verge را مقصر دانستند، این شرکت برای رسیدگی به معاملات کاربران CoinPouch راه اندازی شده است.

مشکلات از 9 نوامبر آغاز شد

CoinPouch می گوید که در تاریخ 9 نوامبر یک کاربر گزارش داد که دارایی هایش به سرقت رفته است، حادثه ای که آنها با همکاری هم به رهبری Verge مورد بررسی قرار دادند، که بعداٌ نتیجه گرفتند که "این هک بنظر نمی رسد"

با این وجود تیم Verge اصلاحیاتی را به CoinPouch توصیه کرد که امنیت آن را بهبود بخشد.

توسعه دهندگان شرکت CoinPouch می گویند که با وجود دنبال کردن این دستورالعمل ها از سمت تیم Verge، روز بعد از اعمال این اصلاحات شرکت شروع به دریافت گزارش های بیشتری از کاربران کرد حاکی از اینکه کیف پول آنها در CoinPouch بدرستی کار نمی کرد.

وقتی CoinPouch از توسعه دهنده Verge خواست که تحقیقاتی در این خصوص به عمل آورد، او کشف کرد که بیشتر رمزهای Verge  به بیرون منتقل شده است.

چه اتفاقی افتاد که CoinPouch هک را عمومی کرد و خشم کاربران Verge را برانگیخت؟

در بیانیه دوم پس از اعلام هک CoinPouch اعلاک کرد که شکایت خود را به صورت قانونی مطرح کرده است و یک کپی از سرور اصلی Verge درخواست کرد تا به یک شرکت قضایی تحویل دهد که مشخص شود چه اتفاقی افتاده است.

تیم Verge دزد پول را ردیابی می کند

در سایت Reddit تیم Verge گفت که منابع مالی سرقت شده Verge را تا کیف پول (Wallet) دزد که بیش از 126 میلیون کوین موجودی داشت، ردیابی کردند. بعد از آن CoinPouch مداخله کرد و با شرکت cryptocurrency تماس گرفت و از آنها خواست که کیف پول دزد را داخل لیست سیاه قرار دهند و امیدوار بودند که آن را به دام بیندازند.

در همین حال، پروژه Verge cryptocurrency از CoinPouch فاصله گرفت، و مدعی شده است که هرگز این کیف پول را برروی وب سایت خود به عنوان یک کیف پول معتبر توصیه نکرده است، همچنین تصویری مبنی بر صحبتهای خود با نرم افزار نویسان این کیف پول منتشر کرد.

CoinPouch  در بیانیه خود گفت: در این لحظه برای CoinPouch و Justin، بنیان گذار و توسعه دهنده Verge واضح نیست که هک چگونه اتفاق افتاده است. این شرکت در حال حاضر منتظر تعطیلات آخر هفته روز شکرگذاری است که ادامه تحقیقات را انجام دهد.