باج افزاران به استودیو های هالیوود هم راه یافتند

استودیوی فیلم سازی معروف در هالیوود قربانی هکران و باج گیران شد. این استودیو به دلیل نداشتن راهکار های امنیتی مناسب تدابیر امنیتی پایین گرفتار این مهاجمین شدند. مفتخریم اعلام کنیم که آنتی ویروس بیت دیفندر با تدابیر امنیتی مناسب مانع ورود باج گیران و هکران به سیستم و مجموعه شما میشوند. بیت دیفندر سازمانی و بیت دیفندر خانگی راهکار امنیتی مناسب شما را برآورد میکند.

یک استودیوی فیلمسازی معروف هالیوودی خود را قربانی گروهی از هکران دید که متخصص وارد شدن به سازمان ها میباشند و طبق رزومه ی آنان، معروف به سرقت اطلاعات های مهم و حیاتی آن سازمان میباشند.

خط 204، که یک استودیو ی معروف فیلمسازی میباشد و تاکنون میزبان هنرمندان و بازیگران مشهوری چون نیکول کیدمن، بریتنی اسپیرز، کیتی هولمز، جنیفر لوپز، کویینتین تارانتینو، ریدلی اسکات و دیگر نام های مشهور میباشد پس از ورود هکران به سیستم ها و دیتابیس های خود و سرقت اطلاعاتی عظیم از دیتابیس هایشان، با سازمان FBI تماس گرفتند.

خط 204 انگشت اتهام خود را به سوی گروهی از هکران نشانه گرفته است که در دارک وب حضور دارند و عادت به سرقت اطلاعات عظیم از سازمان هایی را دارند که مورد تهاجم این گروه مخرب میشوند. این گروه پس از سرقت اطلاعات تهدید به انتشار این اطلاعات در رسانه خواهد داشت ( یا بدتر در فضای اینترنت و دسترس عموم) تا زمانی که مبلغ باج پرداخت شود.

اگرچه، وب سایت databreaches.net که مداوم فعالیت های مربوط به دارک وب و سرقت اطلاعات را نظاره میکند، اعلام کرده بود که این اتفاق حداقل یک ماه زودتر رخ داده بود.

مطمئنا، هکران از اواخر سپتامبر از موج حمله ی خود به یک استودیوی هالیوودی خبر داده بودند و در توییتر این موضوع را از پیش اعلام کردند.

نکته ی قابل توجه در مورد این گروه مخرب از هکران این است که در رابطه با هدف حملاتشان بسیار صریح هستند.

حقیقت این است که فهرست سازمان هایی که در همچین شرایطی قرار میگیرند و از آنان بابت افشا نشدن اطلاعات محرمانه ی شان باج دریافت میگردد روز به روز بیشتر میشود.

پیشگیری:

 

در هر صورت روش هایی که در بالا ذکر شد میتواند کورسوی امیدی جهت بازیابی و برگرداندن فایل ها باشد چرا که پرداختن باج به باج گیران به هیچ عنوان توصیه نمیشود و هیچ تضمینی در بازگشت فایل های شما ندارد. پشتیبانی بیت دیفندر نیز توصیه هایی جهت پیشگیری و دچار نشدن به این باج افزار به شما دارد:

  • همیشه و در همه جا یک بکاپ قابل اعتماد از فایل های خود تهیه کنید و در یک فضای امن از آن نگه داری کنید. همچنین میتوانید برای سیستم خود یک هارد اینترنال دیگر تهیه کنید و عمل میرور سازی را انجام دهید تا به صورت ممتد از هرگونه اطلاعات شما بکاپ گرفته شود و اطلاعات شما در صورت آلودگی از دست نرود.
  • آنتی ویروس نقش به سزایی در محافظت سیستم شما دارد. پیشنهاد ما به شما آنتی ویروس بیت دیفندر است. بیت دیفندر در زمینه ی آنتی ویروس سازمانی دارای محصولات قدرتمند و متنوعی میباشد. برای تهیه ی بیت دیفندر سازمانی یا بیت دیفندر خانگی میتوانید به سایت ما مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که بیت دیفندر موفق به توقف و شناسایی باج افزار Bad Rabbit در همان شیوع ابتدایی این باج افزار شد. اگر شما از بیت دیفندر خانگی یا آنتی ویروس سازمانی به روز رسانی شده بر روی سیستم های خود استفاده میکنید پس جای نگرانی ندارید. برای تهیه ی راهکار های آنتی ویروس بیت دیفندر میتوانید با نمایندگی بیت دیفندر، شرکت پانا فناور پارسیان تماس حاصل فرمایید.
  • دسترسی UAC را به هیچ عنوان نبندید و حتی الامکان آن را فعال بگذارید.
  • از باز کردن ایمیل های اسپم در پوشه ی اسپم جدا خودداری کنید. ایمیل ها و کمپین های اسپم اولین راه انتقال باج افزاران به سیستم یا مجموعه ی شما میباشد.
  • پچ و به روز رسانی های ویندوز خود را انجام بدهید. باج افزاران مشابه ای چون واناکرای از رخنه ها و نقص های موجود در ویندوز که از سوی مایکروسافت برطرف نشده بود وارد سیستم و بخش MBR ویندوز میشد.