تست قابلیت حذف آلودگی در برترین آنتی ویروس ها (نوامبر 2017)

تست قابلیت حذف آلودگی در برترین آنتی ویروس ها (نوامبر 2017)

آنتی ویروس بیت دیفندر موفق به کسب بالاترین درجه و امتیاز از سوی لابراتوری مستقل av-comparatives.org شده است. بیت دیفندر به شناسایی فراتر از حد دست یافته است که امکان حذف بیشتر این آلودگی ها را خواهد داشت. بیت دیفندر خانگی و بیت دیفندر سازمانی نیز شامل این آزمایش میشوند.

تست حذف آلودگی برترین آنتی ویروس ها (نوامبر 2017)

این تست منحصرا بر روی قابلیت های پاکسازی برترین موتور های آنتی ویروس در زمینه خطرناک ترین آلودگی ها و ویروس ها میباشد، بنابراین تمامی نمونه ها، نمونه هایی بودند که آنتی ویروس ها قادر به شناسایی آن بودند. این تست ها با میزان شناسایی یا قابلیت های محافظتی آنتی ویروس کاری ندارند. البته، اگر یک آنتی ویروس امنیتی امکان شناسایی یک آلودگی را نداشته باشد، بالطبع امکان حذف آن را نیز ندارد. پس میزان شناسایی یک وندور امنیتی آنتی ویروس از اهمیت بالایی نیز برخوردار است.

نمونه های آلودگی

نمونه های زیر بر اساس معیار ها و ضوابط زیر انتخاب شدند:

 • تمامی محصولات امنیتی میبایست آلودگی هایی که به صورت غیرفعال موجود هستند را شناسایی کنند.
 • نمونه ها میبایست همچنان جزو رایج ترین و متداول ترین آلودگی ها باشند (بر اساس متا دیتا سایت)
 • آلودگی میبایست غیر مخرب باشد. (به عبارتی، میبایست برای یک راهکار آنتی ویروس امکان تعمیر/ پاکسازی سیستم بدون نیاز به جایگزینی فایل های ویندوز میسر باشد)

ما به صورت تصادفی 40 نوع نمونه ی آلودگی را با توجه به معیار های بالا از دریایی از مخربان و آلودگی ها بیرون کشیدیم و آنان را مورد آزمایش و بررسی گذاشتیم.

قابلیت شناسایی بالا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که آلودگی های روز صفر و جدید را شناسایی میکند. اگرچه، یک محافظت فراتر از حد یا میزان شناسایی بالای یک آنتی ویروس لزوما بدین معنا نیست که محصول قابلیت حذف آلودگی بالایی را داشته باشد. از سوی دیگر، یک محصول با شناسایی پایین هم ممکن است آلودگی را پیدا نکند، در نتیجه امکان حذف آن را نداشته باشد. اکثر موتور های آنتی ویروس ممکن است نقص ها و مشکلات خود را تا کنون در به روز رسانی های خود را بر اساس گزارشات ما برطرف کرده باشند. این گزارش صرفا جنبه ی یک مقاله آگاه سازی را دارد تا نشان بدهد که محصولات پیشرفته ی آنتی ویروس سوای حذف آلودگی های مختلف، از پس کارهای بیشتری بر می آیند. ما توصیه میکنیم که کاربران به صورت مدام و ممتد از اسناد مهم و محرمانه ی خود بکاپ تهیه کنند و از نرم افزار های image استفاده کنند تا بتوانند سیستم خود را در صورت بروز مشکل بازیابی کنند.

رده بندی:

ما ترجیح دادیم که برخی از آثار نا چیز و کم را باقی بگذاریم، صرفا از این جهت که یک امتیاز بی نقص و کامل برای هیچ موتور ضد ویروسی صرفا میسر نیست چرا که این آلودگی ها مرتبا در حال سطح ارتقا و عرضه ی نسخه های جدیدتر میباشند. رده بندی به شرح ذیل میباشد:

الف) پاکسازی آلودگی / آثار

 • آلودگی حذف میشود، تنها آثار جزیی باقی میماند A
 • آلودگی حذف میشود، اما برخی از فایل های اجرایی یا تغییرات رجیستری باقی میمانند. B
 • آلودگی حذف میشود، اما برخی مشکلات آزار دهنده یا فایل هایی که پتانسیل آلودگی دارند فایل های میزبان را به خطر می اندازند، Task Manager غیر فعال میشود، تنظیمات پوشه غیرفعال میشود، امکان ویرایش رجیستری از بین میرود. نقص هایی در شناسایی به وجود می آیند و... C
 • تنها فایل اجرایی و خطر بالقوه خنثی میشود و ممکن دیگر خطرات همچنان پا برجا باشند، سیستم به صورت معمول قابل استفاده نمیباشد. فایل های آلوده همچنان در محیط ویندوز باقی مانده اند و روند پاکسازی نا موفق بوده است. D

ب) تسهیل بخشی

 • پاکسازی در حالت معمولی امکان پذیر است.
 • پاکسازی نیاز به راه اندازی دوباره در بخش safe mode یا دیگر اقدامات درون شبکه یا حتی اقدامات دستی نیازمند است.
 • پاکسازی به دیسک نجات نیاز دارد.
 • پاکسازی یا نصب نیاز به تماس با پشتیبانی یا اقدامات مشابه دارد، در این صورت عملیات پاکسازی ناموفق بوده است.

 

رده بندی:

در ذیل چگونگی رده بندی و امتیاز بندی را مشاهده میکنید:


در نمودار بالا برترین آنتی ویروس های امنیتی را مشاهده مینمایید. پس از جمع بندی عملکرد آنتی ویروس ها مقابل تعدادی از نمونه های موجود. آنتی ویروس بیت دیفندر و آنتی ویروس تنسنت (Tencent) بالاترین نمرات را دریافت کردند. لازم به ذکر است که موتور و انجین آنتی ویروس "تنسنت" بیت دیفندر میباشد. دیگر رده بندی ها را میتوانید از نمودار بالا مشاهده کنید.

جوایز و آمار کسب شده در این مقایسه و آزمایش:

در تصویر بالا، همانطور که مشاهده میکنید، تنها چند آنتی ویروس امنیتی توانسته امتیاز کامل را کسب کنند و از این حیث جزو محصولاتی قرار میگیرند که سه ستاره دریافت کرده اند. این بدین معناست که این محصولات از لحاظ استاندارد های امنیتی در بالاترین سطح ممکن قرار دارند. آنتی ویروس بیت دیفندر با موفقیت و شایستگی تمام این نشان را از سوی لابراتوری av-comparatives دریافت کرده است و از این حیث یک آنتی ویروس امنیتی بی نقص به شمار میرود.

رتبه اول (Advanced +): Bitdefender , Tencent , Kaspersky , eScan , Vipre

رتبه دوم ( Advanced): Avast , AVG , Trend Micro , Adaware , ESET , Avira , Emsisoft , BullGuard , F-Secure

رتبه سوم ( Standard ): Microsoft , Fortinet , Seqrite

لازم به ذکر است که آنتی ویروس های eScan , Tencent , F-Secure , Emsisoft , Bull guard از موتور ضد ویروس بیت دیفندر استفاده میکنند. این موضوع قدرتمندی بالای آنتی ویروس بیت دیفندر را نیز میرساند همچنین لازم به ذکر است که 30 درصد از تمامی آنتی ویروس های دنیا از موتور و هسته ی ضد ویروس بیت دیفندر استفاده میکنند.

کاربران و خوانندگان گرامی میتوانند لایسنس اوریجینال آنتی ویروس بیت دیفندر را از وب سایت شرکت پانا فناور پارسیان نماینده ی طلایی آنتی ویروس بیت دیفندر در ایران خریداری کنند آنتی ویروس بیت دیفندر به دو دسته ی بیت دیفندر خانگی و بیت دیفندر سازمانی تقسیم میشود. بیت دیفندر سازمانی امکان استفاده توسط شبکه هایی کوچک، بزرگ و پیچیده را در خود دارد و امکان ارائه ی محافظت استاندارد و نظارتی فراتر از حد را داراست. همچنین بیت دیفندر خانگی نیز تمامی پلتفرم های موجود اعم از ویندوز خانگی، مک و لینوکس را پوشش خواهد داد.

بیت دیفندر در زمینه ی پشتیبانی نیز دارای کارشناسان دوره دیده از سوی خود سازمان بیت دیفندر میباشد در نتیجه پشتیبانی بیت دیفندر از اهمیت بالایی در میان نمایندگان برخوردار میباشد.