حملات بی مهابا به شبکه های وای فای

حملات بی مهابا به شبکه های وای فای

امروز در اوایل بامداد، محققان از شیوع اکسپلویت آلوده ای به نام KRACK خبر دادند که قادر به نفوذ در شبکه های بی سیم و وای فای میباشد و رخنه های آن را شناسایی میکنند و به مهاجمان اجازه میدهد که ترافیک بین سیستم و نقاط دسترسی وای فای را نظارت کنند و به عمق آن وارد شوند.

اکسپلویت از کلید های مدیریتی بسیاری در پروتکل امنیتی WPA2 سو استفاده میکند. پروتکل امنیتی  WPA2 یکی از محبوب ترین پروتکل های احراز هویت برای محافظت و امن سازی شبکه ی وای فای و بدون سیم میباشد. به گفته ی محققان اگر دستگاه شما قابلیت بی سیم دارد، به احتمال بسیار قوی آلوده میباشد.

تیم تحقیقاتی اخطار زیر را در پاسخ به اکسپلویت مورد نظر منتشر کرد:

تیم تحقیقاتی آمریکا، از چندین رخنه ی مدیریتی در این پروتکل دسترسی وای فای (WPA2) مطلع شده است. بهره وری از این رخنه ها و نقص های امنیتی شامل رمزنگاری، پکت ریپلی، سرقت اتصال TCP، نفوذ به محتوای HTTP و دیگر مشکلات...

محققان پی بردند که 41 درصد از دستگاه های اندروید به این حملات خطرناک وای فایل ویرانگر، آسیب پذیر هستند. تمامی دستگاه های وای فای تا حد خاصی به این رخنه ها و نقص های امنیتی آسیب پذیر هستند که آنان را مستعد سرقت اطلاعات یا تزریق کد باج افزاری از سوی هر مهاجمی در موقعیت خود میکند. محققان به کاربران توصیه میکنند که مودم های خود را کاملا به روز رسانی کنند. (پروتکل WPA1 نیز آلوده شده است و WEP نیز بدتر است). همچنان مشخص نیست که نقص هایی که امروز مشخص شده اند در فضای مجازی و عموم پخش شده اند.

پیشگیری

برای اینکه از سیستم خود در برابر هرگونه حملات و نفوذ ها در امان باشید میبایست در وهله ی اول از نرم افزار های امنیتی و آنتی ویروس ها استفاده کنید. آنتی ویروس بیت دیفندر در مبحث آنتی ویروس سازمانی و آنتی ویروس خانگی جزو راهکار های امنیتی شماره 1 در جهان میباشد. زین پس مجموعه ی شما میبایست یک بکاپ قابل اتکا و با کیفیت از اطلاعات خود داشته باشد که روز به روز آپدیت و به روز رسانی شود تا در صورت حمله ی مهاجمین و رمزنگاری اطلاعات خود، راه بازگشت داشته باشید.