گوگل حذف پشتیبانی از کوکی های برنامه های ثالث را به تاخیر می اندازد.

گوگل حذف پشتیبانی از کوکی های برنامه های ثالث را به تاخیر می اندازد.

گوگل اعلام کرده است که پشتیبانی از کوکی های برنامه های ثالث را تا سال 2024 به تاخیر می اندازد و در حال کار است تا آن ها را کاملا از گوگل کروم حذف کند.

گوگل اعلام کرده است این شرکت حذف کوکی برنامه های ثالث از مرورگرش را به تاخیر می اندازد.
کوکی ها برای حریم خصوصی بزرگ تر از آن چیزی است که مردم تصور میکنند. چیزی نیست که واقعا ما رو اذیت میکند؛ آن ها اغلب پنهان هستند و ما گهگاه مجبور هستیم تا کوکی ها را بپذیریم یا آنها را رد کنیم،  با توجه به سایتی که از آن استفاده میکنیم. اما آنها بخشی نحوه کار کردن اینترنت هستند.
کوکی های معمول برای قابلیت های ضروری هستند، همانند یاد آوری جزییات لاگین برای یک وبسایت که به صورت روزانه از آن استفاده میکنیم. مشکلی که برای کوکی برنامه های ثالث به نظر میرسد ردیابی رفتار کاربر در اینترنت هست. آیا تا به حال تبلیغی برای یک محصول آنلاین دیده که دوباره تبلیغی با محتوای مجدد در یک سایت دیگر ببینید؟
گوگل در حال تلاش است تا کوکی برنامه های ثالث را حذف کند تا ردیابی در سرتاسر وبسایت ها غیر ممکن باشد، یا حداقل اجرای آن سخت باشد. این شرکت در حال کار بر روی سند باکس حریم خصوصی برای گوگل کروم است، که باید بیشتر مشکلات را برطرف کند. اما آنها بیشتر نیاز دارند تا آن را تست کند.
Anthony Chavez، معاون مدیر گوگل : " این تلاش عمدی برای جا به جایی از کوکی برنامه های ثالث تضمین میکند که وب میتواند پیشرفت کند، بدون اتکا بر روی ردیابی هویت یا روش های پنهان همانند fingerprinting."
" به این دلایل، ما در حال گسترش پنجره ی تست برای API های سندباکس حریم شخصی هستیم قبل از اینکه کوکی های شرکت ثالث را در کروم غیر فعال کنیم."

منبع : www.bitdefender.com