مایکروسافت : پشتیبانی از سرور اکسچینج 2013 تا 9 ماه دیگر به پایان میرسد.

مایکروسافت : پشتیبانی از سرور اکسچینج 2013 تا 9 ماه دیگر به پایان میرسد.

مایکروسافت به مشتریان یادآوری کرده است که سرور اکسچینج 2013 و پلتفرم calendaring آن، پشتیبانی خود را تا 9 ماه دیگر از دست میدهند، در تاریخ 11 آپریل 2023 ( 22 فروردین 1402 ).

مایکروسافت به مشتریان یادآوری کرده است که سرور اکسچینج 2013 و پلتفرم calendaring آن پشتیبانی خود را تا 9 ماه دیگر از دست میدهند، در تاریخ 11 آپریل 2023 ( 22 فروردین 1402 ).
سرور اکسچینج 2013 که در ژانویه 2013 منتشر شده وارد نهمین سال سرویس خود شده و همچنان به تاریخ اصلی انقضای خود بیش از 4 سال قبل رسیده است، در تاریخ 10 آپریل 2018 ( 21 فروردین 1397 ).
پس از پایان پشتیبانی، مایکروسافت دیگر پشتیبانی فنی و رفع باگ برای مشکلات تازه کشف شده انجام نمیدهد که ممکن بر کاربرد یا پایداری سرور تاثیر داشته باشد.
همچنین ادمین ها با راهنمایی برطرف کردن حفره های امنیتی که به مشکلات امنیتی که بر روی سرور های Exchange 2013 تاثیر میگذارد، فراهم نمیشوند.
Scoutt Schnoll، مدیر مارکتینگ محصول مایکروسافت Exchange : " مطمئنا سرور های Exchange 2013 پس از این تاریخ همچنان به فعالیت ادامه خواهند داد؛ اگرچه، به دلایل ریسک هایی که بالاتر لیست شده، ما به شدت توصیه میکنیم که شما از سرور Exchang 2013 هرچه سریعتر مهاجرت کنید. "
" حتی اگر شما هنوز مهاجرت از سرور اکسچینج 2013 به اکسچینج آنلاین یا اکسچینج سرور 2019 را شروع نکرده اید، الان زمان شروع است."


گزینه های موجود چه هستند؟
مشتریانی میخواهند سرور هایی که برنامه هایشان را اجرا میکنند همچنان رفع باگ ها و به روزرسانی های امنیتی را برای آسیب پذیری های امنیتی کشف شده پیدا کنند، باید سرور های on-premises را به سرور Exchange 2019 به روز کنند.
اما قبل از راه اندازی های سرور Exchange 2019، شما باید مطمئن شوید که شبکه تان، سخت افزارتان، نرم افزار ها، و کلاینت ها سازگار باشند.
مایکروسافت همچنین توصیه میکند تا به ایمیل آنلاین Exchange و کلاینت Calendaring میزبانی شده مهاجرت کنید، که به عنوان سرویس stand-alone یا اشتراک Office 365 موجود هستند.
Schnoll اضافه میکند : " اگر شما به Exchange Online مهاجرت میکنید، شاید واجد شرایط استفاده از سرویس مایکروسافت FastTrack ما باشید. "
"FastTrack بهترین شرایط را فراهم میکند، ابزارها، و منابعی که مهاجرت شما به Exchange Online را به ساده ترین شکل ممکن امکان پذیر میسازد. بهتر از همه، شما یک مهندس پشتیبان خواهید داشت که در تمام مراحل از برنامه ریزی و طراحی تا مهاجرت شما به آخرین mailbox تان، شما را همراهی میکند."
راه حل های Microsoft 365 و متد هایی که شما باید استفاده کنید در سایت مستندات مایکروسافت موجود هستند.
همچنین Remond راه حل هایی برای administrator های بین المللی که تصمیم گرفته به Exchange Online مهاجرت کنند، ارائه داده است.

 

منبع : www.bleepingcomputer.com