از دست رفتن بیش از یک میلیارد دلار در کلاهبرداری های ارز دیجیتال!

از دست رفتن بیش از یک میلیارد دلار در کلاهبرداری های ارز دیجیتال!

کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) گزارش میدهد که بیش از 46000 آمریکایی بیش از یک میلیارد دلار ارز دیجیتال را به دلیل کلاهبرداری از ژانویه 2021 تا مارس 2022 از دست داده اند!

کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC)  گزارش میدهد که بیش از 46000 آمریکایی بیش از یک میلیارد دلار ارز دیجیتال را به دلیل کلاهبرداری از ژانویه 2021 تا مارس 2022 از دست داده اند! 

این رقم افزایش قابل توجهی در مقایسه با گزارش سال گذشته منتشر شده توسط FTC داشته است. این آژانس فاش کرد که بر اساس حدود 7000 گزارش، 80 میلیون دلار به دلیل کلاهبرداری در حوزه سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال از دست رفته است. FBI گفت: "در سال 2021، IC3،  34202مورد شکایت در مورد کلاه برداری از برخی از انواع ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، لایت کوین یا ریپل دریافت کرد." در حالی که این تعداد نسبت به تعداد قربانیان در سال 2020 (35229) کاهش نشان می دهد، میزان خسارت گزارش شده در شکایات IC3 تقریباً هفت برابر شده است، از مبلغ گزارش شده 246212432 دلاری در سال 2020 به مجموع خسارات گزارش شده در سال 2021 به بیش از 1.6 میلیارد دلار رسیده است.

امروز، FTC همچنین اضافه کرد که از هر چهار دلاری که در سال گذشته به کلاهبرداران پرداخت شده است، یک دلار با استفاده از ارز دیجیتال پرداخت شده است. بر اساس تجزیه و تحلیل FTC از گزارش‌های کلاهبرداری مرتبط با ارزهای دیجیتال، تقریباً نیمی از مصرف‌کنندگان گفتند که از طریق تبلیغات، پست‌ها یا پیام‌ها در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی به سوی کلاهبرداران سوق داده شده‌اند.

به سرمایه گذاران توصیه می شود که مراقب علائم خطری باشند که به چنین کلاهبرداری هایی اشاره دارد، از جمله:

  1. هر کسی که ادعا می کند می تواند سود یا بازده قابل توجهی را با سرمایه گذاری در ارز دیجیتال تضمین کند.
  2. افرادی که شما را ملزم به خرید یا پرداخت ارز دیجیتال می کنند.
  3. علاقه‌مندی که می‌خواهد به شما نشان دهد چگونه در ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید یا برای آنها ارز دیجیتال بفرستید.

Top crypto scams (FTC)

 

کلاهبرداری های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در صدر جدول از نظر تعداد زیان های گزارش شده توسط سرمایه داران ایالات متحده است که از ژانویه 2021 در مجموع 575 میلیون دلار بوده است. FTC گفت: «این کلاهبرداری‌ها اغلب به دروغ به سرمایه‌گذاران بالقوه قول می‌دهند که با سرمایه‌گذاری در طرح‌های تقلبی می‌توانند بازدهی کلانی کسب کنند، اما مردم گزارش می‌دهند که تمام پولی را که «سرمایه‌گذاری» می‌کنند، از دست داده‌اند. در جولای 2021، FBI به صاحبان ارزهای دیجیتال در مورد کلاهبرداران هشدار داد که ایشان به طور فعال دارایی های مجازی را مورد هدف قرار می دهند. به این صورت که با جعل هویت پشتیبانی انلاین یا کارکنان صرافی در تماس های تلفنی اقدامات کلاهبردارانه انجام میدهند. به صاحبان ارزهای دیجیتال توصیه می‌شود که احراز هویت چند عاملی را در تمام حساب‌های ارز دیجیتال فعال کنند، هرگونه درخواست برای دانلود و استفاده از برنامه‌های ریموت را رد کنند، و همیشه با استفاده از آدرس‌های ایمیل و شماره تلفن رسمی با صرافی‌ها و شرکت‌های پرداخت تماس بگیرند.

می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال و نحوه گزارش آن‌ها در وب‌سایت FTC بیابید.

منبع:  www.bleepingcomputer.com