نگاهی جدید به Task Manager جدید ویندوز 11

نگاهی جدید به Task Manager جدید ویندوز 11

مایکروسافت شروع به تست نسخه ی جدیدی از Task Manager به کمک کاربران در درون Insider Program ویندوز کرده است.

مایکروسافت شروع به تست نسخه ی جدیدی از Task Manager به کمک کاربران در درون Insider Program ویندوز کرده است.
Task Manager به یکی از محبوب ترین ابزار های ویندوز بودن ادامه میدهد و کار را برای شناسایی برنامه های پر مشکل و بستن پروسه آن ها آسان میکند. در ویندوز 11 Sun Valley 2، مایکروسافت به دنبال جستجوی رابط کاربری برای Task manager است، که رابط کاربری برنامه را بشدت تغییر میدهد و نوار بالایی قدیمی را با یک نوار دستور جایگزین میکند.

همانند نسخه فعلی Task Manager، نسخه ی جدید همچنین میتواند مجموعه مشابهی از اسکرین ها، همانند پروسه ها، عملکرد، تاریخچه برنامه، برنامه های استارت آپ، کاربران، جزییات و سرویس ها را نمایش دهد. اگرچه، تعدادی تغییر قابل توجه وجود دارند.
اول، Task Manager با یک منوی ساید بار به روز شده است که میزبان گزینه هایی همانند پروسه ها و عملکرد ها است.

ویندوز 11

همانطور که در اسکرین شات بالا نمایش داده شده است، مایکروسافت در حال کنار گذاشتن بخش جدول بندی شده و شما بخش جدیدی به نام “Hero elements” پیدا میکنید قابلیتی که نام کامپیوتر و مدل CPU، GPU و مموری در حال مصرف را نمایش میدهد.
طراحی جدید Task Manager از WinUI استفاده میکند و با قوانین طراحی جدید ویندوز 11 مطابقت میدهد. این شامل پشتیبانی حالت تاریک و صفحه ی تنظیمات جدید میشود جایی که شما میتوانید سرعت بروزرسانی و قابلیت های بیشتر Task Manager را مدیریت کنید.

ویندوز 11

مایکروسافت همچنین در حال اضافه کردن یک بار دستور در هر صفحه است که به کاربران کمک کند تا به فعالیت های معمول دسترسی پیدا کنند. برای مثال، شما میتوانید حالت بهره وری را مستقیم از بار دستور ها فعال کنید وقتی که در حال های تماشای پروسه های تب هستید.

ویندوز 11

حالت بهره وری یک حالت جدید است که میزان مصرف پردازنده ی یک برنامه را مسدود میکند تا سیستم بتواند اولویت را به بقیه برنامه ها بدهد. شما همچنین میتوانید حالت بهره وری با کلیک راست بر روی برنامه فعال کنید، اما بخاطر داشته باشید که شما میتوانید حالت بهره وری را بر روی فقط یک پروسه فعال کنید، پس اینکه بتوانید گروهی برنامه یا پروسه های سیستم را غیر فعال کنید غیر ممکن میشود.
طراحی جدید Task Manager ، بسیار با بی نقص بودن فاصله دارد، اما این خوب است که مشاهده کنیم که مایکروسافت میخواهد تا مشکلات پایداری UI در سیستم عامل را اشاره کند و انتظار میرود تا بهبود های بیشتری در چشم انداز طراحی های آینده باشد.

منبع : www.bleepingcomputer.com