فردی با فریب فوت مدیر اینستاگرام، باعث شد تا این شبکه حساب مدیر خود را قفل کند.

فردی با فریب فوت مدیر اینستاگرام، باعث شد تا این شبکه حساب مدیر خود را قفل کند.

در آپریل 2020، در کنار پاندمی در سرتاسر جهان، اینستاگرام قابلیتی جدید معرفی کرد که در آن کاربران میتوانستند یادبود مرحوم هایشان را گرامی بدارند. فردی با استفاده از این قابلیت کارمندان اینستاگرام را فریب داده تا حساب مدیر خود را قفل کنند.

در آپریل 2020، در کنار پاندمی در سرتاسر جهان، اینستاگرام قابلیتی جدید معرفی کرد که در آن کاربران میتوانستند یادبود مرحوم هایشان را گرامی بدارند.
قابلیت یادبود "یک فضای برای یاد آوری فردی که است که فوت کرده است."
همانطور که اینستاگرام توضیح داده است، وقتی یک حساب به حالت یادبود در می آید، هیچ گونه تغییراتی نمیتوان در حساب ایجاد کرد. هیچکس نمیتواند وارد حساب شود، کسی نمیتواند عکس یا ویدو اضافه کند، یا کسی نمیتواند بر روی پست ها کامنت بگذارد.
حساب بصورت کامل در زمانی که فرد فوت میکند، فریز میشود.
چه مشکلی میتواند در این سیستم به وجود آید؟
خب، متاسفانه، این قابلیت میتواند توسط اسکمر یا ترول ها سؤاستفاده شود تا حساب فرد دیگری بسته شود.
تمام درخواست های اینستاگرام برای یادبود یک حساب "به یک اعلامیه یا خبر لینک میشود" و شما میتوانید حدس بزنید که این کار سختی برای یک اسکمر نیست.
به عنوان یک گزارش، فردی متوجه شد که حسابش دسترسی به حساب خود را از دست داده است و این فرد مدیر اینستاگرام Adam Mosseri است.
در سپتامبر، کارمندان اینستاگرام فریب خوردند که مدیرشان فوت کرده است – از طریق یک اعلامیه آنلاین فیک – و حسابش را قفل کردند.

اینستاگرام

گزارشگر Joseph Cox با اسکمر که خودش را Syenrai مینامید ارتباط مستقیم برقرار کرد، کسی که ادعا میکرد خودش اعلامیه فیک را منتشر کرده است.
آقای Mosseri خوش شانس بود و به سرعت دسترسی به حسابش اینستاگرامش را بدست گرفت. اما به نظر میرسد تعداد بسیار زیادی از کاربران دیگر اینستاگرام که همچنان زنده هستند کار سختی در پیش داشته باشند تا به حساب های یادبودشان دسترسی داشته باشند.
و آسانی که در فریز کردن حساب ها وجود دارد، باعث شده تا راهی موثر برای اسکمر، ترول  ها باشد تا کاربران اینستاگرام را مورد هدف قرار داده و دسترسی آن ها به این سایت را مسدود کنند.
در گذشته گزارش هایی مبنی بر اینکه سرویس هایی وجود داشته که با چندین دلار حساب فرد را در اینستاگرام مسدود میکرده اند، منتشر شده اند.
طبق گفته های Syenrai، اگر حساب مورد هدف قرار داده شده تایید نشده باشد و کمتر از یک میلیون فالور داشته باشد، تیم پشتیبانی اینستاگرام ممکن است حتی اعلامیه را با اسم فرد تطبیق ندهد :

اینستاگرام

در حالی دیگر اسکمر ها پیشنهاد کمک به کاربرانی که حساب آن ها مسدود شده است – حتی تا 4000$ با توجه به تعداد فالور – میدهند.

منبع : www.bitdefender.com/blog