پشتیبانی مایکروسافت از نسخه دسکتاپ OneDrive در ویندوز های 7 و 8 در ژانویه به پایان میرسد.

پشتیبانی مایکروسافت از نسخه دسکتاپ OneDrive در ویندوز های 7 و 8 در ژانویه به پایان میرسد.

مایکروسافت اعلام کرده است که پشتیبانی از برنامه‌ی OneDrive در ویندوز های 7، 8 و 8.1 در تاریخ 1 ژانویه 2022 (11 دی) به پایان میرسد و مشتریان این سرویس باید حتما باید به نسخه وب جهت استفاده از OneDrive مراجعه کنند.

مایکروسافت اعلام کرده است که پشتیبانی از برنامه‌ی OneDrive در ویندوز های 7، 8 و 8.1 در تاریخ 1 ژانویه 2022 ( 11 دی ) به پایان میرسد.
OneDrive یک سرویس هاستینگ فایل و synchronization است که به مشتریان مایکروسافت اجازه میدهد تا به فایل هایشان در محیط ابری از هر مکان یا دستگاهی دسترسی داشته باشند.
طبق گفته های تیم OneDrive : "برای تمرکز منابع بر روی تکنولوژی های جدید و سیستم عامل ها و فراهم کردن کاربران با به روز ترین ها و تجربه ای امن، از شروع ژانویه، به روزرسانی ها دیگر برای برنامه ی دسکتاپ کامپیوتر های شخصی ویندوز 7، 8 . 8.1 فراهم نخواهند شد."
به مشتریانی که از سیستم عامل های 7، 8 و 8.1 استفاده میکنند توصیه میشود تا سیستم عامل هایشان را به ویندوز 10 یا 11 ارتقا دهند. برای روی دستگاه هایی که پیش نیاز های لازم را دارا نمیباشند، کاربران میتوانند همانند گذشته از مرورگر برای آپلود فایل هایشان به این سرویس ابری استفاده کنند.
این نکته به این دسته از کاربران اجازه میدهد که همچنان قابلیت دسترسی ، ادیت و اشتراک فایل هایشان را بر روی تمام دستگاه ها با استفاده از یک ارتباط اینترنت از onedrive.com یا برنامه ی موبایل onedrive داشته باشند.
همچنین تیم OneDrive اضافه کرده است : " دسکتاپ های شخصی که برنامه OneDrive را بر روی هریک از سیستم ها اجرا میکنند، از تاریخ 1 ژانویه دیگر با سرویس ابری سینک نخواهند شد. پس از تاریخ 1 ژانویه فایل های شخصی دیگر سینک نخواهند شد و باید به صورت مستقیم بر روی OneDrive از طریق محیط وب آپلود/دسترسی گرفته شود. "
شما میتوانید در این ویدو نحوه ی جا به جایی فایل ها در ویندوز 7 از طریق OneDrive را مشاهده کنید.

منبع : www.bleepingcomputer.com