گروه باج افزاری تهدید به انتشار اطلاعات سرقت رفته در صورت اطلاع رسانی به FBI میکند!

گروه باج افزاری تهدید به انتشار اطلاعات سرقت رفته در صورت اطلاع رسانی به FBI میکند!

گروه باج افزاری Ranger Locker هشدار داده است در صورتی که قربانی ها به نهاد های قانونی همانند FBI اطلاع رسانی کنند، اطلاعات به سرقت رفته از آن ها منتشر میشود.

گروه باج افزاری Ranger Locker هشدار داده است در صورتی که قربانی ها به نهاد های اجرای قانون همانند FBI اطلاع رسانی کنند، اطلاعات آن ها منتشر میشود.
این گروه قبلا با باج افزار شرکت های معروف را مورد هدف قرار داده و درخواست میلیون ها دلار باج کرده بود.
گروه در صورت اطلاع به نهاد های اجرای قانون اطلاعات لو رفته را منتشر میکند!
در طی اعلامیه ای که در طی این هفته در وبسایت گروه Ragnar Locker منتشر شد، این گروه تهدید کرده است که اطلاعات لو رفته شرکت هایی که با نهاد های امنیتی در مورد حمله‌ی باج افزار ارتباط برقرار کنند، منتشر میشود.
این تهدید همچین شامل قربانی هایی میشود که با افراد متخصص در رابطه با رمزگشایی ارتباط برقرار کنند یا سعی در هدایت مذاکره داشته باشند.
در هرکدام یک از شرایط، گروه کل اطلاعات لو رفته قربانی را بر روی وبسایت .onion خود منتشر میکنند.
این گروه باج افزاری اعلام کرده است که شرکت هایی که " مذاکره کننده خبره" استخدام میکنند، تنها کار مذاکره را سخت تر میکنند به این علت که معمولا این افراد با شرکت های ریکاوری کار کرده و وابسته به FBI یا نهاد های مشابه هستند.
طبق اعلامیه موجود در سایت : " پس از این لحظه ما به تمام کلاینت هایمان هشدار میدهیم، اگر شما با هرگونه شرکت ریکاوری برای مذاکره یا ارسال هرگونه درخواست به نهاد های امنیتی انجام دهید، ما این حرکت را اقدام خصمانه تلقی کرده و ما اطلاعات لو رفته را به سرعت منتشر میکنیم." عکسی از متن منتشر شده :

باج افزار ragnar locker

افراد گروه Ragnar Locker به راه اندازی دستی payload های باج افزار برای سیستم های قربانیان مشهور هستند. برای شناسایی منابع شبکه، بک آپ های شرکت و دیگر اطلاعات حساس وقت گذاشته تا بررسی کنند چه اطلاعاتی را میتوانند قبل از مرحله رمز گذاری به سرقت ببرند.
از مشتریان قبلی این شرکت میتوان از Capcom، ADATA و Dassault Falcon نام برد.
در مورد Capcom این گروه بیش از 2000 دستگاه را رمز گذاری کرده و در حدود 11 میلیون دلار در ازای رمزگشا، درخواست باج کرده اند.

منبع : www.bleepingcomputer.com