اینستاگرام در تلاش است تا کار را برای افراد هکر سخت تر کند.

اینستاگرام در تلاش است تا کار را برای افراد هکر سخت تر کند.

اینستاگرام تغییرات جدیدی اعمال کرده است تا بتواند برای بیشتر از یک میلیارد کاربر فعالش امنیت بیشتری فراهم آورد.

اینستاگرام تغییرات جدیدی اعمال کرده است تا بتواند برای بیشتر از یک میلیارد کاربر فعالش امنیت بیشتری فراهم آورد.
همانطور که در بلاگ اینستاگرام توضیح داده شده است، قابلیت امنیتی چک آپ، زمانی که این شبکه اجتماعی فعالیت مشکوک مربوط به حساب کاربر کشف کند یا تشخیص دهد که حساب کاربر در معرض خطر است، یک پاپ آپ بر روی گوشی هوشمند کاربران ظاهر میکند.
اگر ایمیل حساب کاربری یا شماره موبایل شما تغییر کند، شما را وادار به بررسی حسابتان میکند یا حساب پروفایل فیسبوک شما را بررسی میکند تا مطمئن شود حساب شما معتبر است.

امنیت اینستاگرام

این بررسی ها مهم هستند، زیرا اگر هکری به حساب شما نفوذ کند میتواند با استفاده تغییر مشخصات حساب شما، بازیابی حسابتان را غیر ممکن کند.
چک آپ های اینستاگرام در طی هفته های آتی احتمالا برای تمام کاربران فعال خواهد شد.
در اضافه به معرفی قابلیت های جدید، اینستاگرام که تحت مالکیت فیسبوک است از این موقعیت استفاده کرده تا بعضی از قابلیت های امنیتی را تکرار کند تا امنیت حساب ها را بیشتر کند.
اولین در لیست، اضافه کردن احراز هویت چند عاملی است که ضریب امنیتی بیشتری بعلاوه‌ی نام کاربری و رمز عبور اضافه میکند.
طبق گفته ی اینستاگرام، این شبکه‌ی اجتماعی بزودی از قابلیت احراز هویت چند عاملی از طریق واتساپ در برخی از کشور ها استفاده میکند. اما اگر این تغییر برای شما اعمال نشد، همچنان میتوانید از نرم افزار های مخصوص اینکار همانند google authenticator استفاده کنید.

امنیت اینستاگرام

دومین تغییر، درخواست اینستاگرام از کاربرانش مبتنی بر تایید ایمیل و شماره تلفن و به روز بودن آن هاست تا حتی اگر حساب مورد نفوذ فرد هکر قرار گرفت به کمک این مشخصات بتوان حساب را بازیابی کرد.

امنیت اینستاگرام

در ادامه اینستاگرام به کاربرانش هشدار داده که آن ها هرگز از طرف اینستاگرام پیام خصوصی دریافت نخواهند کرد. کلاهبردار ها معمولا از ترفند استفاده میکنند تا حمله های فیشینگ را انجام دهند.

و در آخر اینستاگرام توصیه کرده است که قابلیت “Login Request” را فعال کنند، قابلیتی که به هنگام وارد شدن از یک مرورگر یا دستگاه ناشناس، اینستاگرام از دستگاهی که حساب بر روی آن ها فعال است درخواست ورود میکند و مشخصاتی دستگاهی که در آن تلاش میشود وارد حساب شوند را ارسال میکند.

امنیت اینستاگرام

منبع : www.bitdefender.com/blog