مقایسه ی دو محصول Bitdefender و Symantec

مقایسه ی دو محصول Bitdefender و Symantec

مقایسه ی اجمالی آنتی ویروس Bitdefender vs Symantec

  

Bitdefender
مشکلات مدیران شبکه و سوالات به وجود آمده در استفاده از محصول Symantec

  • چگونه امنیت و مدیریت دقیق را برای ماشین های مجازی خود فراهم میکنید؟ آیا میدانستید که بیت دیفندر از پایه و ساختار، منحصرا برای زیرساخت های مجازی و ابری طراحی گردیده است؟ مدیریت آسان بیت دیفندر و عملکرد سریع آن از ویژگی های بارز این محصول میباشد.  
  • آیا میدانید که با وجود بیت دیفندر، نیازی به نرم افزار های جانبی جهت اسکن مجموعه ندارید؟ بیت دیفندر بالاترین میزان شناسایی بدافزاران را به گفته لابراتوری های مستقل و معتبر دارد.  
  • چه مقدار زمان و هزینه جهت ایجاد ساختار مدیریت سایمنتک و لایسنس های جانبی صرف میکنید؟ آیا میدانستید بیت دیفندر در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به هیچگونه لایسنس های جانبی به محافظت از مجموعه ی شما میپردازد؟  

میتوانید فایل PDF تکمیل شده ی این مقاله را به صورت کامل از اینجا دریافت نمایید


عملکرد


Symantec


Bitdefender


معماری راهکار  

سایمنتک هیچگونه تکنولوژی ضد ویروس جهت محیط مجازی ارائه نمیدهد. ماشین های مجازی از طریق ایجنت همان سیستم های فیزیکی محافظت میشوند 

بیت دیفندر گرویتی زون از پایه و ساختار برای امنیت مجازی و ابری طراحی شده است تا امنیت را برای سیستم های فیزیکی ،موبایل ،ماشین های مجازی و میل سرور های اکسچنج مایکروسافت فراهم کند.

 

مدیریت در مجازی سازی

این راهکار به اصطلاح شیوه ی  offlineimagescanning را ارائه میدهد. این  شیوه در مقابل بدافزاران امروزی کفاف نمیدهد و امکان به روز رسانی تمامی ماشین های مجازی را ندارد. در کنار این موارد ،راهکار امکان محافظت از پلتفرم های چند گانه را ندارد.  

بیت دیفندر از هرگونه پلتفرم مجازی سازی با کمک اسکن مرکزی محافظت میکند. این نوع اسکن موجب بهبود عملکرد سیستم و استفاده از منابع کمتری میشود. افزونه ی امنیتی چند پلتفرم بیت دیفندر قابلیت سازگاری با هر نوع پلتفرم مجازی را دارد


محافظت

مشتریان از شناسایی پایین آنتی ویروس ناراضی هستند، بسیاری از مشتریان از نرم افزار امنیتی malware Bytes جهت محافظت اضافه بر سازمان استفاده میکنند. همچنین به نظر میرسد که سایمنتک از شرکت در مقایسه های لابراتوری های مستقلی چون virus Bulletin صرف نظر میکند

 بیت دیفندر بالاترین درصد شناسایی را در تحلیل و تست های لابراتوری مستقل av-Comparatives را ارائه داده است. این تحلیل پیرامون شناسایی فایل های آلوده و باج افزاران انجام شده است.


یکپارچگی

 سایمنتک ادعا دارد که با azure و aws یکپارچگی دارد، گرچه این یکپارچگی در یک کنسول مدیریتی یا اکتیو دایرکتوری رخ نمیدهد. همچنین یکپارچگی vShield این راهکار کامل نیست.

گرویتی زون بیت دیفندر عمیقا با vshield، Vcenter و Xenserver بر روی هرگونه پلتفرم مجازی سازی یکپارچه میشود. این یکپارچه سازی از طریق تکنولوژی SVE و سرویس وب آمازون انجام میشود. گرویتی زون همچنین از لحاظ عملکرد و سبکی در بهترین وضعیت قرار دارد.

 

راه اندازی و نگه داری

سایمنتک به پیش نیاز های زیادی برای راه اندازی اولیه احتیاج دارد. سرور sql، ویندوز سرور برای SEPM، تمامی این سرور ها نیاز به لایسنس جداگانه و نگه داری دارند. پچ های امنیتی، به روز رسانی و...

بیت دیفندر محافظتی فراتر از دیگر راهکار ها ارائه میدهد. همچنین بیت دیفندر قادر به شناسایی 99 درصد از جدیدترین بدافزاران میباشد. این آمار توسط لابراتوری مستقل av-comparatives عرضه شده است.

 

محیط موبایل


سایمنتک محصولات متفاوتی برای مدیریت و محافظت دستگاه های موبایل اندروید، Ios  و ویندوز فون دارد اما در یک کنسول مدیریتی قابل رویت و نظارت نمیباشد.

بیت دیفندر گرویتی زون با تمامی سیستم عامل های موبایل Ios و اندروید امکان یکپارچگی دارد و مدیریت آنان از طریق پنل سازماندهی شده میسر است .

نصب

ایجنت سایمنتک در صورتی که بر روی یک سیستم پاک نصب شود امکان چک و بررسی ندارد .

ایجنت گرویتی زون بدافزار های موجود در سیستم را در حین نصب، پاکسازی میکند