گوگل کروم باگ ‘file locking’ را بر روی ویندوز 10 را برطرف کرد.

گوگل کروم باگ ‘file locking’ را بر روی ویندوز 10 را برطرف کرد.

گوگل کروم باگی را که منجر به قفل شدن فایل های جدید مرورگر توسط آنتی ویروس میشد را برطرف کرد.

گوگل کروم باگی را که منجر به قفل شدن فایل های جدید مرورگر توسط آنتی ویروس میشد را برطرف کرد. این پچ به معنی آن است که دیگر شاهد بلاک شدن فایل های جدید ایجاد شده توسط این مرورگر مانند بوک مارک ها نخواهیم بود.
به عنوان یک اقدام امنیتی ، گاهی اوقات آنتی ویروس ها فایل های تازه ایجاد شده را قفل میکنند تا وقتی توسط سیستم اسکن شوند و رفتار آن ها تعیین شود.
مهندس گوگل ، بروس داسون توضیح میدهد : " برنامه های آنتی ویروس و بقیه اسکنر ها ممکن است فایل های تازه را برای مدت کوتاهی قفل کنند که میتواند منجر به مشکلات مکرر در بوک مارک ها  و بقیه فایل هایی که از ImportantFileWriter استفاده میکنند شود."
این بدین معنی است که کاربران ویندوز 10 ممکن مشکلاتی را حین ذخیره کردن بوک مارک ها تجربه کنند ، برای مثال مشکلاتی که هنگام ساختن فایل های مکاتباتی در مرورگر به وجود می آید.
همانطور که ابتدا توسط Windows Lastest گزارش شد ، ارتقای اخیر توسط Chromium Project به مرورگر کروم اجازه میدهد تا به صورت روان بر روی ویندوز 10 اجرا شود ، حتی وقتی ابزار آنتی ویروس ها فعال باشد.
راه حل : انتشار فایل ایجاد شده به صورت چند بار
راه حل منتشر شده به دیتابیس سورس گوگل Chromium این باگ را با اجرای متد ReplaceFile به صورت چند بار حل میکند.
همچنین این کد هوش مصنوعی همراه با یادگیری دارد که میتواند مشاهده کند بدین معنی که Chromium به خودش تعداد دفعاتی که نیاز است را یاد میدهد.

گوگل کروم

همچنین آقای داسون اعلام کرده است که : "این تغییرات ابزار ذخیره تعداد تلاش های لازم را اضافه میکند ، برای میزان سازی های آینده".
انتظار میرود که این بروز رسانی ها در نسخه های آینده گوگل کروم اضافه شود.

منبع : www.bleepingcomputer.com