Windows Hello هم اکنون توسط 84% کاربران ویندوز 10 استفاده میشود.

Windows Hello هم اکنون توسط 84% کاربران ویندوز 10 استفاده میشود.

طبق گزارش های مایکروسافت ، قابلیت تصدیق سخت افزار ، پین و بیومتریک Windows Hello روزانه به آرامی در حال گسترش است.

طبق گزارش های مایکروسافت ، قابلیت تصدیق سخت افزار ، پین و بیومتریک Windows Hello روزانه در حال گسترش است. 

برای کسانی که با این سرویس ناآشنا هستند : Windows Hello به کاربران این اجازه را میدهد که دسترسی امنی به دستگاه ها ، حساب های آنلاین ، مرور وبسایت ها و ... داشته باشند. Windows Hello با پشتیبانی از سخت افزارهایی همچون کلید های FIDO ، پین ها ، قابلیت های بیومتریک مثل اسکن اثر انگشت و تشخیص چهره و ... این قابلیت را امکان پذیر میسازد.

windows hello

این یک قابلیت اساسا یک جایگزین برای رمز های عبور است و مایکروسافت می گوید کاربر پسندتر امن تر و قابل اطمینان تر از سیستم سنتی رمز عبور است.

با توجه به گزارش جدیدی از مایکروسافت ، تعداد کاربران روزانه Windows Hello که برای ورود از این سیستم استفاده میکنند از 69.4 درصد به 84.7 درصد در سال 2019 تغییر کرده است.

بعد از انتشار این گزارش ، خوانندگان اشاره کردند که علت استفاده بیشتر از Windows Hello احتمالا بخاطر اجبار مایکروسافت در استفاده از پین برای ساختن کاربر جدید در ویندوز 10 بوده است.

علاوه بر مشتری ها قابلیت Windows Hello در حال تلاش برای تصاحب بازار است.

مایکروسافت ادعا کرده است استفاده بدون رمز عبور در اکتیو دایرکتوری آژور شامل بیش از 50 درصد کاربران میشود به این دلیل که بیشتر کاربران از روش های بدون رمز عبور همانند ، تصدیق هویت مایکروسافت یا کلید های امنیتی FIDO2 استفاده میکنند.

این رشد نتیجه ی تمام پیشرفت هایی که مایکروسافت با هر آپدیت بزرگ به قابلیت های ویندوز 10 اضافه میکند است با انگیزه ی اینکه کاربران روش قدیمی رمز عبور را کنار بگذارند.
همچنین بازار Windows Hello در دو سال گذشته پیشرفت چشمگیری بخاطر افزودن قابلیت های جدید داشته است.
برای مثال ، در بروز رسانی می 2020 ، همچنین معروف به ویندوز 10 2004 ، دو روش جدید به Windows Hello  اضافه شد :
حالت امن Windows Hello و یکپارچه سازی اکانت های مایکروسافت

windows hello

یکپارچه سازی اکانت های مایکروسافت به کاربران اجازه میدهد تا از تشخیص صورت یا اثر انگشت و یا پین برای ورود به اکانت هایشان بدون استفاده از رمز عبور استفاده کنند.

منبع : www.bleepingcomputer.com