آزمایشگاه امنیتی اینتل با باج افزار Pay2Key مورد حمله قرار گرفت.

آزمایشگاه امنیتی اینتل با باج افزار Pay2Key مورد حمله قرار گرفت.

آزمایشگاه Habana یک توسعه دهنده ی هوش مصنوعی است که به ورکلود ها در مرکز داده ها شتاب میبخشد. اینتل این شرکت را در دسامبر 2019 با 2 میلیارد دلار خرید. این شرکت به وسیله باج افزار Pay2Key مورد حمله قرار گرفت.

آزمایشگاه توسعه پردازشگر اینتل هوش مصنوعی متحمل یک نفوذ امنیتی شد و اطلاعات آن به سرقت رفت.
آزمایشگاه Habana یک توسعه دهنده ی پردازشگر هوش مصنوعی است که به ورکلود ها در مرکز داده ها شتاب میبخشد. اینتل این شرکت را در دسامبر 2019 با 2 میلیارد دلار خرید.
امروز ، عملیات باج افزار Pay2Key ، اطلاعات موجود در آزمایشگاه Habana در طی یک حمله سایبری را به سرقت برد. این اطلاعات شامل اطلاعات کاربری دامین ویندوز ها ، اطلاعات محدوده DNS ها و لیست فایل Gerrit میشود.

intel habana

در اضافه به مطلبی ک راجع به محتوای لو رفته در وب سایت شان ، پست شده بود ، هکر ها مستند های کاری و سورس کد image ها را نیز منتشر کرده بودند.

intel habana

در پستی تهدید آمیز ، هکر ها اعلام کرده بودند شرکت Habana Labs 72 ساعت وقت دارد تا از هک جلوگیری کند ، البته هنوز معلوم نیست چه باجی درخواست شده تا لو رفتن دیتا را متوقف کندعملیات باج افزار Pay2Key نسبتا عملیات جدیدی که مسئول اکثر حمله هایی علیه شغل های اسرائیلی در نوامبر امسال است. منابع : Check Point , Profero