ادوبی آخرین بروزرسانی فلش پلیر را منتشر کرد.

ادوبی آخرین بروزرسانی فلش پلیر را منتشر کرد.

بعد از بیست و چهار سال از گیم فلش های آنلاین و تهدیدات امنیتی بسیار ، بالاخره ادوبی آخرین نسخه فلش پلیر را منتشر کرد. به دلایل امنیتی ادوبی تصمیم به اتمام فعالیت این نرم افزار محبوب گرفته و این آخرین نسخه فلش پلیر است.

بعد از بیست و چهار سال از گیم های آنلاین و تهدیدات امنیتی بسیار ، بالاخره آخرین نسخه خود را منتشر کرد.
اولین نسخه ادوبی فلش پلیر در ژانویه 1996 منتشر شد و بلافاصله توسط بسیاری از توسعه دهندگان برای تولید محتوای قابل ارتباط با مشتری در وب استفاده شد. برای بسیاری ، اولین برخورد بسیاری از با فلش پلیر ، بازیهای آنلاین فلش در سراسر اینترنت بود.

در حالی فلش پلیر در میان کاربران بسیار محبوب شد ، در میان هکر ها و مجرم های اینترنتی نیز محبوب گشت.

به دلایل ضعف های امنیتی و وجود تکنولوژی های جدید همانند HTML5 شرکت های بزرگ از جمله ادوبی ، مایکروسافت ، گوگل ، اپل و موزیلا در یک بیانیه مشترک اعلام کردند که دیگر از فلش تا آخر سال 2020 پشتیبانی نمیکنند.

در یادداشت های منتشر شده در آخرین نسخه فلش پلیر 32 و AIR 32 که در این سه شنبه منتشر شد ، ادوبی از تمام توسعه دهندگان و استفاده کنندگان بابت محتوایی که در این دو دهه اخیر برای فلش پلیر ساختند تشکر کرد.

متن منتشر شده : "لینک متن خبر"

سوئیچ قطع (Kill switch) تمام محتوای فلش را در تاریخ 12 ژانویه 2021 ( 23 دی امسال) بلاک میکند.

در ژانویه 2021 ، توسعه دهندگان فلش پلیر را بطور کامل از روی مرورگر هایشان حذف میکنند. بعد از حذف نیز امکان نصب کردن دوباره آن وجود ندارد.
 
این مرورگر ها شامل Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Internet Explorer 11 و بقیه مرورگر هایی که براساس Chromium کار میکنند ، میشود.
برای اینترنت اکسپلورر ، مایکروسافت در حال حاضر یک آپدیت اختیاری قرار داده که پلاگین فلش پلیر بر روی آن را حذف میکند. وقتی این آپدیت نصب شود امکان نصب فلش پلیر بر روی اینترنت اکسپلورر غیر ممکن میگردد.

آپدیت فلش پلیر

مایکروسافت تصمیم دارد تا این بروزرسانی را از طریق WSUS و بروزرسانی معمول ویندوز در اوایل 2021 منتشر کند.
همچنین ادوبی به کاربرانش هشدار داده : " ادوبی دیگر از فلش پلیر بعد از 31 دسامبر (11 دی امسال) پشتیبانی نمیکند و ادوبی هرگونه محتوای فلش پلیر بعد از تاریخ 12 ژانویه 2021 را بلاک میکند. ادوبی به شدت به کاربرانش توصیه میکند برای محافظت بیشتر از سیستم خود آن را حذف کنند."

بنابراین بعد از تاریخ 31 دسامبر دیگر فلش پلیر ها محتوای وب را نمیتوانند لود کند.