مایکروسافت از شما میخواهد تا استفاده از اینترنت اکسپلورر را متوقف کنید!

مایکروسافت از شما میخواهد تا استفاده از اینترنت اکسپلورر را متوقف کنید!

مایکروسافت در تلاش است تا مرورگر قدیمی ، اینترنت اکسپلورر را حذف کند. جدیدا پشتیبانی سرویس Microsoft Team از این مرورگر حذف شده است. همچنین ابزاری به این مرورگر اضافه شده که بسیاری از وبسایت های دیگر را نیز به مرورگر دیگری هدایت کند.

امروز ، مایکروسافت یک قدم دیگر به حذف این مرورگر قدیمی با حذف پشتیبانی برای Microsoft Team برداشت.
در آگوست امسال ، مایکروسافت مطرح کرد که قصد دارد تا با حذف پشتیبانی Team Microsoft برای این مرورگر قدیمی ، به کار آن پایان دهد.

microsoft

بعنوان بخشی از این تصمیم ، مایکروسافت دیگر از تاریخ 30 نوامبر (10 آذر) از Microsoft Teams در این مرورگر پشتیبانی نمیکند. در حالی که کاربران میتوانند از این سرویس استفاده کنند ، هیچ ضمانتی در درست کار کردن آن نیست. مایکروسافت قبلا اعلام کرده بود : " کاربران ممکن است تجربه های دلپذیری هنگام استفاده از برنامه های مایکروسافت 365 و سرویس ها بروی مرورگر اکسپلورر  نداشته باشند."

وقتی از طریق نسخه وب Microsoft Teams وارد این سامانه میشوید ، ابتدا چک میشود که آیا از طریق یک مرورگر ناسازگار مثل اینترنت اکسپلورر وارد شده اید یا خیر ، اگر با اینترنت اکسپلورر وارد شده باشید ، پیامی همانند تصویر زیر با متن : “This website doesn’t work with Internet Explorer” دریافت میکنید.

microsoft

در حالی که کاربران میتوانند بر روی گزینه “Keep using Internet Explorer” ، کلیک کنند مایکروسافت هیچ ضمانتی مبنی برای اجرای درست نمیدهد.

در اضافه ، مایکروسافت به صورت بیصدا ابزاری به اسم “IEtoEdge” بر روی اکسپلورر نصب کرده که وب سایت های ناسازگار را بصورت خودکار به مرورگر Edge هدایت میکند. مایکروسافت حدود 1200 سایت ناسازگار از جمله Twitter, FaceBook , Instagram, Google Drive و ... را که به مرورگر Edge هدایت میشود را تدوین کرده است.

این ابزار بدین صورت طراحی شده که با بررسی وبسایت ها ناسازگاری آنها را تعیین کند. وقتی که تعیین شد یک پیام ارور به نمایش در می آید و مرورگر Edge به صورت خودکار باز میشود.

microsoft

بعد از هدایت ، پیامی در مرورگر Edge به شرح مقابل نمایش داده میشود: “modern experience, better compatibility and privacy” و همچنین توصیه میکند تا از آن به عنوان مرورگر پیش فرض استفاده کنید.

microsoft

منبع : www.bleepingcomputer.com