ماکروسافت در حال کار بر روی یک زیرمجموعه اندروید بر روی ویندوز 10 است!

ماکروسافت در حال کار بر روی یک زیرمجموعه اندروید بر روی ویندوز 10 است!

ماکروسافت در تلاش است تا با ساختن زیرمجموعه ای برای ویندوز امکان اجرای برنامه های اندروید را بطور مستقیم بر روی ویندوز فراهم کند.

ماکروسافت در حال کار بر روی یک زیرمجموعه اندروید بر روی ویندوز 10 است. با توجه به آنچه که گزارش شده ، ماکروسافت در حال کار برروی ساختن یک زیرمجموعه ، همانند زیر مجموعه ویندوز برای لینوکس است که اجازه میدهد تا برنامه های اندروید بر روی ویندوز 10 اجرا شوند.

با در کنترل گرفتن 70% درصد بازار و همچنین برعکس سیستم عامل IOS ، اندروید با آزاد بودن دسترسی های آن ، به هیچ وجه غیر منطقی نیست که پشتیبانی مستقیم آن به ویندوز 10 آورده شود. ماکروسافت با در نظر گرفتن این موضوع ، هم اکنون شروع به پشتیبانی از اندروید به صورت محدود کرده که به شما اجازه میدهد برنامه های اندروید را از طریق موبایل های پشتیبانی شده در ویندوز 10 اجرا کنید. گرچه این قابلیت از طریق استریم برنامه های موبایل برروی کامپیوتر انجام میشود.

windows android

طبق گفته ی “Central’s Zac Bowden” ویندوز ، ماکروسافت در حال کار بر روی یک زیر مجموعه برای ویندوز 10 که بتوان برنامه های اندروید را از طریق ماکروسافت استور و در یک محیط مجازی سازی اجرا کرد.

ویندوز سنترال گزارش میدهد : "ماکروسافت در حال کار بر روی یک نرم افزار است که به توسعه دهندگان برنامه اجازه میدهد برنامه های اندروید خودشان را با مقداری بسیاری کمی یا حتی بدون کد با پکیج کردن آنها به عنوان MSIX بر روی ویندوز 10 بیاورند که بتوانند آن را بر روی ماکروسافت استور راه اندازی کنند."

این ابتکار جدید ‘Project Latte’ نام دارد و مشابه زیرمجموعه ویندوز برای لینوکس  (WSL) ، یک محیط مجازی سازی شده برای اندروید در داخل ویندوز 10 فراهم می آورد. بزرگترین مانع برای این پروژه منابع لازم برای تخصیص گرافیکی رابط کاربری برنامه های اندروید خواهد بود ، اما پس از انتشار WSL 2 ، ماکروسافت شروع به کار بر روی پروژه ای به نام ‘WSL-G’ یا ‘WSL-Graphic Architecture’ است. این پروژه از یک سرور توکار به نام Way Land Server استفاده میکند تا رابط کاربری ویندوز Linux GUI را اجرا کند.

گفتگوی XDC 2020 توسط Steve Pronovost وارد جزییات دقیقتری در مورد ویژگی WSL-G میشود که ماکروسافت در حال کار بر روی آن است : YouTube

پورت کردن WSL که شامل بسته WSL-G و موارد مشابه میشود ، تا برای راه اندازی سیستم عامل اندروید در ویندوز 10 استفاده شود. Bowden اعلام کرده است احتمال بسیاری پایینی برای این زیرمجموعه وجود دارد که بتواند از  google play پشتیبانی کند زیرا google اجازه نمیدهد که این سرویس بر روی دستگاه های non-native اندروید یا chromeOS نصب شود.

گرچه معماری باز برنامه های اندروید این اجازه را به توسعه دهندگان میدهد که آن را پکیج کنند و در ماکروسافت استور توزیع کنند. متاسفانه ، این به آن معنی است که ماکروسافت باید یک تیم بررسی برای چک کردن وجود بدافزار در آن اختصاص دهد.