نگاه دقیق تری به جدیدترین ابزار مدیریت دیسک ویندوز 10

نگاه دقیق تری به جدیدترین ابزار مدیریت دیسک ویندوز 10

ماکروسافت در تلاش برای جایگزین قسمت مدیریت دیسک کنترل پنل ، با تنظیمات ...

دیگر کنترل پنل کلاسیک و دوست داشتنی ، که به کاربران اجازه ی شخصی سازی تنظیمات سیستمشان را میداد ، مهم ترین قابلیت برای ماکروسافت به حساب نمی آید. شایعه ها از حذف کردن آن خبر میدهند اگرچه ناگهانی اتفاق نمی افتد.
ماکروسافت در حال حاضر تصمیم به کم کردن تنظیمات تکراری به وسیله هدایت کردن صفحات کنترل پنل به صفحات تنظیمات اختصاص داده شده ی جدید است. اخیرا ، software gaint یک ابزار جدید برای مدیریت دیسک به قسمت تنظیمات اضافه کرده و این قابلیت هم اکنون برای خود توسعه دهندگان ویندوز باز است.

این ابزار جدید “Manage Disks and Volumes” نام دارد و ماکروسافت از آن بعنوان راه حل جدیدی برای ابزار مدیریت دیسک فعلی نام میبرد.
با امکانات ابزار مدیریت دیسک فعلی ، این اجازه به شما داده شده که حجم و پارتیشن های خود را مدیریت کنید.برای مثل ، شما میتوانید فضای یک پارتیشن را بیشتر کنید ، یک پارتیشن را حذف کنید یا حجم آن را کاهش دهید یا تنظیمات آن را تغییر دهید.

disk management

راه حل جدید که “Manage Disks and Volumes” نامیده شده یک پارچه سازی بهتری با فضای ذخیره و تنظیمات ذخیر ارائه میدهد ، به این معنی که هرکسی بخواهد تنظیمات پارتیشن و حجم ها را تغییر دهد میتواند از قسمت تنظیمات ویندوز استفاده کند.

disk management

در حال حاضر نسخه فعلی محدود و خیلی از قابلیت های پیشرفته در آن امکان پذیر نیست. و محدود به ایجاد حجم ، تغییر اسم درایو ها و ... میشود در حالی که برعکس ابزار مدیریت دیسک قدیمی نسخه ی جدید امکان افزایش حجم پارتیشن ها یا نمایش توزیع فضا بصورت گرافیکی را ندارد.
این نکته قابل ذکر است که ماکروسافت در حال کار بر روی ابزار جدید است و به مرور زمان بهتر میشود.
برای مثال بعد انتشار ابزار مدیریت دیسک جدید توسط ماکروسافت ، برخی از کاربران گزارش کرش کردن آن پس تلاش برای اجرای آن را دادند. ماکروسافت اخیرا این مشکل را حل کرده و هم اکنون تمام کاربران بدون مشکل میتوانند از آن استفاده کنند.

منبع : https://www.bleepingcomputer.com