به آسانی فایل ISO هر نسخه از ویندوز 10 را با این اسکریپت بدست آورید!

به آسانی فایل ISO هر نسخه از ویندوز 10 را با این اسکریپت بدست آورید!

با استفاده از این اسکریپت میتوانید هر نسخه از ویندوز 10 را بدست آورید.

به آسانی فایل ISO هر نسخه از ویندوز 10 را با این اسکریپت بدست آورید!
 
اسکریپت جدیدی به کمک ساختن فایل های ISO برای هر نسخه ای از ویندوز 10 آمده که شامل جدیدترین نسخه ی ویندوز هم میشود.
"برای کسانی که با امیج های ISO آشنا نیستند : همانند یک لوح فشرده (DVD) از ویندوز هستند که این گونه فایل های ISO را نیز میتوان بر روی یک لوح فشرده (DVD) در کنار نسخه اصلی رایت کرد یا بصورت مجازی نصب کرد یا با نرم افزار هایی مانند 7-ZIP استخراج کرد."
 
اگر میخواهید یک نصب بی نقص انجام دهید یا در حین پروسه ی نصب به مشکل برمی خورید ، دانلود کردن یک فایل ISO  میتواند مفید واقع شود. یک فایل بچ به نام Universal MCT wrapper به شما این اجازه را میدهد که ابزار ساختن ایمیج ISO هر نسخه از ویندوز 10 را دانلود کنید.
برای استفاده از این اسکریپت ، فایل بچ را دانلود کرده و اجرا کنید ، سپس پنجره ای با چندین گزینه مشاهده میکنید که از شما نسخه مورد نظرتان رو میپرسد.
 
Universal MCT wrapper
 
پس از انتخاب نسخه مورد نظر اسکریپت ، ابزار لازم مخصوص به نسخه ای که در مرحله قبل انتخاب کرده اید را دانلود کرده و بصورت خودکار آن را در ویندوز 10 اجرا میکند.
بسته به اینکه شما کدام نسخه از ویندوز را انتخاب کرده باشید ، ویژگی های مختلفی در اختیار شما برای نصب قرار میگیرد. بعنوان مثال نسخه های قدیمی تر ویندوز محدود به لایسنس های قدیمی خودشان هستند در حالی که نسخه های جدیدتر آن از ترکیبی با ویژگی نسخه های Client یا Enterprise بهره میبرند.
بعد از اجرای Media Creation Tool ، برای ساختن یک فایل ISO ، مراحل زیر را انجام دهید.
 
1. ابتدا گزینه ی موافقت با قوانین را تایید کنید.
2. سپس ‘Create installation media for another PC’ را انتخاب کرده و Next را کلیک کنید.
3. نسخه ی مورد نظرتان را انتخاب کرده و Next را کلیک کنید.
4. وقتی عبارت ‘Choose which media to use’ را مشاهده کردید گزینه ‘ISO file’ و Next را انتخاب کنید.
 
windows setup
 
5. در این مرحله باید پوشه ای را برای ذخیره فایل ISO خود تعیین کنید.
6. صبر کنید تا ISO مورد نظر شما دانلود شود.
بسیار خب! هم اکنون یک فایل ISO در پوشه ای در مسیری که شما تعیین کردید قرار دارد که میتواند برروی یک لوح فشرده (DVD) رایت شود.
 
چگونه نسخه ی یک فایل ISO ویندوز 10 را چک کنیم!
 
بعد از ایجاد ISO مورد نظرتان شاید لازم باشد از روی محکم کاری چک کنید که ببنید آیا نسخه ی موردنظرتان از ویندوز همین است یا خیر.
برای اینکار کافی است دوبار بر روی فایل ISO مورد نظرتان کلیک کنید تا بصورت خودکار همانند یک درایو برروی صفحه اول My Computer تان ظاهر شود. سپس CMD خود را باز کرده و کد پایین را اجرا کرده تا اطلاعات ISO مورد نظرتان ظاهر شود.
 
dism /Get-WimInfo /WimFile:[drive_letter]:\sources\install.esd /index:1
 
پس از اجرای خط بالا جزییات ویندوز فایل ISO تان همانند زیر نمایش داده میشود.

DISM
 
حالا که از درستی نسخه ویندوز مورد نظرتان مطمئن شده اید میتوانید فایل ISO مورد نظرتان را در یک لوح فشرده به عنوان بک آپ یا برای نصب ویندوز رایت نمایید.
ذکر این نکته لازم هست که اگر نسخه های خیلی قدیمی ویندوز را دانلود نمایید ، آپدیت های ویندوز بصورت خودکار برای شما نصب خواهند شد.