مایکروسافت 10 مشکل مربوط به اتصال اینترنت را در به روز رسانی جدید برطرف میکند

مایکروسافت اخیرا یک به روز رسانی جدید را عرضه کرده است که دو باگ مربوط به نسخه ویندوز 10 نسخه 2003 را برای اتصال به اینترنت برطرف کرده است.

Windows 10

مایکروسافت اخیرا یک به روز رسانی جدید را عرضه کرده است که دو باگ مربوط به نسخه ویندوز 10 نسخه 2003 را برای اتصال به اینترنت برطرف کرده است.

در ماه ژوئیه، گزارش هایی را دریافت کرده بودیم که 10 کاربر گزینه ی No internet را در گزینه ی اتصال به شبکه مشاهده میکردند حتی با وجود اینکه اینترنت به خوبی کار میکرد.

برای اکثر کاربران، ارور بالا بیشتر از هر چیز دیگری آزار دهنده است، ولی نرم افزار هایی که مرتبط به ویندوز هستند تا وضعیت اینترنت را بررسی کنند ممکن است به مشکل بخورند.

وقتی این مورد از باگ ها بروز میدهد، کاربران ممکن است پیام " لطفاً دستگاه خود را به اینترنت متصل کنید" دریافت کنند که مانع از اجرای درست نرم افزار میشود.

در راستای مشکل مربوط به NCSI، کاربران ویندوز 10 نسخه ی 2004 با مودم های WWAN LTE نمیتوانند به اینترنت متصل شوند، حتی اگر وضعیت NCSI ویندوز به آنان اتصال به اینترنت را نشان دهد.

با توجه به این مسئله، مایکروسافت به روز رسانی را برای ویندوز منتشر کرده است تا این مشکل را برطرف کنند.

مشکلاتی که در به روز رسانی ویندوز 10 نسخه ی 2004 برطرف شده است

در به روز رسانی نسخه ی 2004 KB4577063 مایکروسافت راهکار های زیر را ارائه داده است:

  • برطرف کردن مشکل نرم افزار هایی که مانع از عملکرد نرم افزار های دیگر در زمان استفاده از API ویندوز میشوند تا دسترسی اینترنت را چک کنند و گزارش درست بدهند و آیکون مربوط به اتصال اینترنت به درستی نمایان شود. این مشکل زمانی بوجود می آید که شما از یک گروپ پالیسی استفاده میکنید یا از یک تنظیمات شبکه ی محلی استفاده میکنید که منجر به غیرفعال کردن گزینه ی NCSI میشود.
  • برطرف کردن مشکل و نا همخوانی با مودم های  WWAN LTE که منجر به بروز گزینه ی NO INTERNET CONNECTION پس از روشن کردن سیستم از حالت Sleep یا Hibernate میشوند.

در نتیجه این مودم ها در اتصال به اینترنت به مشکل میخورند.

 

اکنون که مشکل WWAN LTE در مودم ها برطرف شده است. محدودیت همگام سازی نیز از روی آن برداشته شده است و کاربران مورد نظر امکان به روز رسانی به ویندوز 10 نسخه ی 2004 را ندارند.

برای نصب این به روز رسانی بایستی وارد بخش Windows update بشوید و سپس روی گزینه ی view optional updates در تصویر پایین بشوید.

View optional updates in Windows Update

وقتی آپدیت اختیاری باز شد، گزینه ی other updates را انتخاب کنید و سپس زیر مجموعه ی آن میتوانید به روز رسانی KB4577063 را مشاهده کنید.

KB4577063 offer under 'Other updates'

به محض اینکه این به روز رسانی را نصب کنید و سیستم خود را ریستارت کنید. مشکل اتصال به اینترنت برطرف شده است.

اگر این به روز رسانی اختیاری را انجام ندهید. این موارد در به روز رسانی ماهانه ویندوز آپدیت در هفته بعد در آپدیت اکتبر در روز سه شنبه عرضه خواهد شد.

منبع: www.bleepingcomputer.com