از این پس با به روز رسانی جدید ویندوز، میتوانید پهنای باند ویندوز آپدیت را محدود کنید

ویندوز 10 اخیرا قابلیت جدیدی را برای به روز رسانی خود ارائه میدهد که کاربران میتوانند پهنای باند مصرفی به روز رسانی ها را محدود و مدیریت کنند.

Windows Update

از این پس، زمانی که در حال نصب آپدیت های جدید از طریق ویندوز آپدیت یا مایکروسافت استور هستید، میتوانید از قابلیت جدید ویندوز 10 استفاده کنید چرا که ویندوز 10 از تمامی پهنای باند شبکه اینترنت استفاده میکند. با وجود این قابلیت جدید شما میتوانید میزان پهنای باند مصرفی این به روز رسانی ها را مشخص کنید تا تاثیری بر روی دیگر برنامه های شما نداشته باشد.

حجم تقریبی به روز رسانی های عادی ویندوز بین 200 مگابایت تا 500 مگابایت میباشد اما به روز رسانی ماه می ممکن است به حجم بیش از 2 گیگا بایت برسد. دانلود این به روز رسانی ها بر روی یک سرعت مشخص میتواند یکپارچگی و تعادل را در شبکه سازمان بالاتر ببرد.

استفاده از تمامی پهنای باند باعث میشود که دیگر نرم افزار ها یا بازی های رایانه و حتی مرورگر به درستی کار نکنند.

چگونه پهنای باند مصرفی ویندوز آپدیت را محدود کنیم

برای محدود کردن پهنای باند مصرفی آپدیت ویندوز 10 راهکار ذیل را دنبال کنید:

  1. تنظیمات را باز کنید.
  2. به بخش Update & Security > Windows Update بروید.
  3. در صفحه ی ویندوز آپدیت، بر روی گزینه ی Advanced Options کلیک کنید.
  4. به بخش پایین صفحه بروید و روی گزینه ی Delivery Optimization کلیک کنید.
  5. اکنون در این قسمت روی گزینه Advanced options کلیک کنید.

Delivery Optimization

  1. در این قسمت یک تیک برای قسمت Limit how much bandwidth is used for downloading updates in the background و همچنین Limit how much bandwidth is used for downloading updates in the foreground انتخاب کنید.

در حالی که گزینه ی اول پهنای باند را برای ویندوز آپدیت محدود میکند، گزینه ی دوم برای نرم افزار های دیگری چون مایکروسافت استور میباشد.

Delivery optimization

  1. اسلایدر را بکشید تا محدودیتی برای میزان درصدی که میخواهید به ویندوز آپدیت اعمال کنید، اختصاص دهید.

به طور مثال، اگر 10 درصد را انتخاب کنید، تنها 10 درصد از پهنای باند اینترنت موجود برای فعالیت های ویندوز آپدیت استفاده خواهد شد.

  1. به محض اینکه میزان پهنای باند مد نظر را اختصاص دادید، میتوانید صفحه را ببندید.

با فعال بودن این تنظیمات، ویندوز 10 طبق تنظیمات وارد کرده از سوی شما عمل خواهد کرد و پهنای باند آپدیت های پس زمینه یا دیگر را محدود خواهد کرد تا اتصال اینترنت در شبکه و دیگر سیستم ها به مشکل نخورد.

بایستی عنوان شود که با کاهش پهنای باند مصرفی نیز زمان بیشتری برای دانلود به روز رسانی های ویندوز صرف خواهد شد و ممکن است به روز رسانی های امنیتی نیز بالطبع دیرتر نصب شوند.

با عرضه ی نسخه ی ویندوز ده 2004 که در پایان ماه خواهد آمد، قابلیت دقیق تری اضافه خواهد شد و آن این است که شما میتوانید میزان دقیق پهنای باند مصرفی را نیز مشخص کنید و دیگر بر اساس مقدار درصدی پیش نخواهید رفت.

با استفاده از این قابلیت جدید، ویندوز 10 قادر خواهد بود با میزان مشخصی از مگابیت در ثانیه و یا درصد مشخص پهنای باند را تعریف کند.

منبع: https://www.bleepingcomputer.com