ویژگی جدید مایکروسافت ایج برای کاهش اسپم وب

ویژگی جدید مایکروسافت ایج برای کاهش اسپم وب

مایکروسافت ایج اکنون به کاربران امکان پنهان کردن پیغام های مزاحم مرورگر را می دهد که معمولاً توسط وب سایت ها برای تحمیل محتوایشان و یا اسپم استفاه می گردد.

 

برای کسانی که با اصطلاح browser notification آشنا نیستند، این پیغامها به وب سایتها این امکان را می دهد تا از بازدید کنندگان سوال کنند که آیا مایل هستند که پیغام هایی در مورد مطالب جدید دریافت کنند.

در حالیکه دریافت این پیغامها از سایت های قانونی آزاردهنده هستند، استفاده سایت های کلاهبرداری از این قضیه آزاردهنده تر می باشد.

اخیراً، یک تاکتیک معمول توسط سایت های کلاهبرداری نشان دادن پیغام های مرورگر می باشد که اعلام می کند که قبل از پخش ویدیو، دانلود یک فایل یا بازدید از سایت باید پیغام را Allow کنند.

پیغام مرورگر از سایت کلاهبرداری

 

پس از قبول کردن این پیغام، این سایت های کلاهبرداری شروع به ارسال تبلیغات ناخواسته مربوط به سایت های دوستیابی آنلاین، افزونه های ناخواسته مرورگر، سایت های دارای محتوای بزرگسال، بازی های تحت وب و حتی بدافزار می کنند.

مایکروسافت ایج به شما امکان می دهد پیام های اعلان مرورگر را مخفی کنید

مایکروسافت ویژگی جدیدی به نام Quiet notification requests را به مرورگر خود اضافه کرده است که مانع از نمایش همه پیغام های اعلان مرورگر خواهد شد.

این ویژگی در حال حاضر در Microsoft Edge beta 83 موجود می باشد و می توانید با دنبال کردن مراحل زیر، اکنون آن را امتحان کنید:

1- تنظیمات Edge را باز کنید.

2- به قسمت Site permissions و سپس Notification بروید.

3- ویژگی Quiet notification requests را فعال کنید.

پس از فعال شدن این ویژگی، هنگام بازدید از یک سایتی که به طور معمول پیغام اعلان نشان می دهد، مرورگر سریع اعلان را مخفی می کند و به جای آن یک نماد زنگ کوچک را در نوار آدرس نمایش می دهد.

اگر کاربر بخواهد اعلان را ببیند، می تواند بر روی زنگ کلیک کند که پنجره ای باز می شود که به شما اجازه می دهد تصمیم گیری کنید که آیا مایل با Allow کردن آن هستید یا خیر.

این ویژگی بسیار مفید خواهد بود زیرا مردم معمولاً از طریق پیغام های وب سایت تبلیغات دریافت می کنند و تصوری ندارند که چگونه آن را دریافت کرده اند.

با انجام این کار دریافت اسپم از طریق مرورگر شما به صورت چشمگیری کاهش می یابد.

 

منبع: BleepingComputer.com