ویژگی های جدید مایکروسافت Edge به شما امکانات جالبی می دهد

ویژگی های جدید مایکروسافت Edge به شما امکانات جالبی می دهد

مایکروسافت Edge مبتنی بر Chromium که در اوایل سال جاری عرضه شد، دارای ویژگی های جالب جدیدی می باشد.
مایکروسافت اخیراً تائید کرده است که مرورگر جدید خود دارای تب های عمودی و ویژگی های کپی هوشمند می باشد.
با استفاده از این ویژگی ها، مایکروسافت قصد دارد کارایی شما را بهبود ببخشد. در این مقاله نگاهی دقیق تر به هر یک از این ویژگی ها خواهیم انداخت.

 

تب های عمودی

یکی از ویژگی های جدید مایکروسافت Edge، تب های عمودی می باشد که نوار تب ها را از بالای صفحه به سمت چپ به صورت عمودی منتقل می کند. بر خلاف نوار تب های سنتی، از قابلیت Drag and Drop پشتیبانی می کند، بنابراین شما می توانید به راحتی تب های فعال را سازماندهی کنید.

این ویژگی برای کاربرانی که همیشه ده ها تب باز دارند مفید می باشد. وقتی شما تب های زیادی باز می کنید، فضای کمتری برای دیدن اسم تب ها وجود دارد. در این حالت، شما نمی توانید به درستی اسم یک تب را ببینید و در نتیجه به طور تصادفی یک تب را می بندید.

 

لیات بن زور، معاون رئیس شرکت مایکروسافت Edge می گوید: من خودم تب ها را گم می کنم و یا به طور اتفاقی آن را می بندم. خیلی ناامید کننده است که معمولاً دقیقاً همان صفحه ای را می بندم که بهش نیاز دارم.

با تب های عمودی ، می توانید بسیاری از تب ها را به طور همزمان پیدا کرده و آنها را مدیریت کنید زیرا می توانید در لیست حرکت کنید و نام همه تب ها را مشاهده کنید.

طبق گفته لیات بن زور، تب های عمودی در ویندوز Insider (نسخه آزمایشی ویندوز) در چند ماه آینده اضافه می شود.

پیش بینی می شود که تب های عمودی در اواخر سال جاری در حالت پایدار ویندوز ارائه شود. اگر نمی توانید صبر کنید، می توانید افزونه Chromium با نام Vertical tabs را امتحان کنید تا همین حالا قابلیت های مشابه را بدست آورید.

می توانید این افزونه را هم در Google Chrome و هم Microsoft Edge نصب کنید. برای نصب افزونه Chrome در Edge، تنظیمات را باز کرده و گزینه نصب افزونه از فروشگاه شخص ثالث را فعال کنید و به سادگی افزونه را از فروشگاه وب Chrome نصب کنید.

نحوه اضافه کردن افزونه در مرورگر مایکروسافت Edge:

 

ویژگی کپی هوشمند:

مایکروسافت Edge ویژگی دیگری به نام Smart Copy را عرضه می کند، که می تواند برای کسانیکه Copy و Paste محتوای وب مانند جداول و ایمیل ها برایشان دشوار است، مفید باشد.

 

مایکروسافت می گوید که با این ویژگی متن Paste شده فرمت خود را حفظ می کند. به عنوان مثال،  اگر یک جدول را از وب سایت کپی کرده و آن را در ایمیل خود با ویژگی کپی هوشمند جایگذاری کنید ، جدول Paste شده قالب اصلی خود را حفظ خواهد کرد.

این ویژگی همچنین در اواخر سال جاری میلادی برای استفاده ی آزمایش کنندگان عرضه می شود.

منبع: BleepingComputer.com