لابراتوری AV-TEST به ارزیابی محافظت 17 آنتی ویروس امنیتی اندروید میپردازد

لابراتوری AV-TEST به ارزیابی محافظت 17 آنتی ویروس امنیتی اندروید میپردازد

گوگل اطمینان می دهد که هر برنامه ی موجود در Google Play Store و تلفن های هوشمند برای تروجان و سایر بدافزارها بررسی شده اند. آزمایش فعلی نشان می دهد که کاربران اندرویدی که از برنامه های امنیتی استفاده می کنند خیلی امنیتی بیتشری دارند نسبت به کسانی که به گوگل اتکا کرده اند.

تعداد برنامه های اندرویدی موجود در Google’s Play بسیار زیاد است و همچنین منابع بسیار زیاد دیگری هم به جزء گوگل موجود می باشد. متاسفانه، برنامه های زیادی وجود دارد که یک تروجان یا ویروس داخل آنها کمین کرده است. Google محافظت در برابر برنامه های آلوده را با Play Protect وعده می دهد. به همین دلیل این ابزار به طور خودکار روی هر سیستم جدید اندرویدی اجرا می شود و برنامه های موجود را اسکن می کند. با این حال، آزمایش فعلی نشان می دهد که کاربران اندرویدی نباید فقط به Play Protect اعتماد کنند.

در این آزمایش، ابزار اسکن گوگل فقط یک سوم از تقریباً 6700 نمونه بدافزار موجود در آزمایش را شناسایی می کند و بیش از 4000 نمونه به سادگی ناشناس باقی می مانند.

برای مقایسه: کمترین شناسایی که مخصوص آنتی ویروس AVG می باشد، 98.9 درصد می باشد. به همین دلیل است که نصب یکی  از برنامه های تست شده در اینجا واقعاً می تواند ارزشمند باشد.

همه برنامه های امنیتی محافظت بهتری نسبت به Google Play Protect دارند

آزمایشگاه AV-TEST تمام برنامه های امنیتی اندروید را در یک تست سه بخشی مشابه قرار داد. در این تست محافظت، لازم بود که هر برنامه امنیتی تقریباً 6700 برنامه ی دارای بدافزار را شناسایی کنند. از لحاظ عملکرد، بار پردازنده و باتری توسط برنامه ها نیز مشخص می شود. در مورد قابلیت استفاده برنامه ها، آزمایشاتی انجام می شود تا ببینید چگونه با برنامه های نرمال رفتار می کنند، چون شناسایی های اشتباه برای کاربران آزاردهنده می باشد.

در کلیه گروه های آزمایشی، آزمایشگاه به برنامه ها حداکثر 6 امتیاز در سه بخش اختصاص می دهد. در این آزمایش بهترین نتیجه عدد ۱۸ می باشد که توسط برنامه های امنیتی Bitdefender، Avira، SK Telecom، NortonLifeLock، Kaspersky، G Data و Trend Micro کسب شد. خیلی نزدیک به این امتیاز برنامه امنیتی securiON می باشد با 17.5 امتیاز و 8 برنامه امنیتی دیگر به ترتیب 17 و 16 امتیاز کسب کردند و آخرین جایگاه برای Google Play Protect می باشد که در مجموع 6 امتیاز کسب کرده است که برای تایید AV-TEST خیلی کم می باشد. تمام برنامه های دیگر تست شده، امتیاز کافی برای تایید را کسب کردند.

برنامه هایی که بهترین محافظت را ارائه می دهند

 

 

میزان شناسایی بدافزار

 

6664 برنامه آلوده در مقابل برنامه های امنیتی

در تست محافظت، هر برنامه لازم است که برنامه آلوده را در دو مرحله شناسایی کند. در تست محافظت همیشگی، 3300 مهاجم جدید با برنامه های امنیتی مقابله میکنند. در واقع عمر برنامه های آلوده بین 2 تا 24 ساعت می باشد. و در تست مرجع

همچنین در این تست، لابراتوری بیش از 3300 برنامه خطرناک را قرار داده است.

نتیجه شناسایی این تست به شرح زیر می باشد:

Bitdefender، Antiy، Cheetah Mobile، NortonLifeLock، Trend Micro و Kaspersky: 100%

AhnLab، G Data، McAfee و SK Telecom: 99.9%

Avira: 99.8%

Ikarus: 99.7%

F-Secure: 99.4%

securiON: 99.3%

Avast و AVG: 98.9%

Google: 37.0%

منبع: AV-TEST.com