پروژه جستجوی هوش فرازمینی (SETI@home) پس از 21 سال بسته می شود

پروژه جستجوی هوش فرازمینی (SETI@home) پس از 21 سال بسته می شود

SETI@home اعلام کرده است که به اندازه کافی اطلاعات جمع آوری کرده است و از 31 مارس دیگر نیازی به اطلاعات جدید ندارد و قصد دارد که بر روی تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع آوری شده تمرکز کند.

 

SETI@home یک پروژه علمی با هدف یافتن هوش فرازمینی است که در آن داوطلبان منابع CPU خود را برای تجزیه و تحلیل داده های رادیویی از تلسکوپ رادیویی Arecibo در پورتوریکو و تلسکوپ بانک سبز در غرب ویرجینیا برای یافتن نشانه هایی از هوش فرازمینی (SETI) به اشتراک می گذارند.

پروژه SETI@home توسط مرکز تحقیقات برکلی از سال 1999 اداره می شود، SETI پروژه محبوبی است که در آن افراد از سراسر جهان منابع CPU خود را برای پردازش قطعات کوچک داده، مخابره های رادیویی یا ناهنجاری ها به اشتراک می گذارند. سپس این اطلاعات برای تجزیه و تحلیل به محققان ارسال می شود.

SETI@home

در اطلاعیه ای که دیروز منتشر شد، این پروژه اعلام کرده است که آنها بعد از 31 مارس 2020 دیگر نیاز به اطلاعات جدید ندارند و تمام داده های مورد نیاز برای تجزیه و تحلیل را جمع آوری کرده اند و می خواهند که برای انتشار مقاله علمی به تجزیه و تحلیل نتایج به دست آمده متمرکز شوند.

در بیانیه خبری آنها آمده است: "مدیریت پردازش داده های جمع آوری شده برای ما کار زیادی می باشد و ما نیاز داریم که بر روی تجزیه و تحلیل اطلاعاتی که قبلاً جمع آوری کرده ایم تمرکز کنیم.

کاربرانی که مایل هستند که SETI@home به جمع آوری اطلاعات ادامه دهد، ممکن است که این اتفاق بیفتد ولی نه تا زمانیکه پروژه تصمیم بگیرد که نیاز به اطلاعات بیشتری دارد.

برای کسانیکه مایل به اهداء منابع CPU خود هستند، SETI@home پیشنهاد می دهد که پروژه BOINC دیگری را انتخاب کنند.

منبع: BleepingComputer.com