گوگل کروم همچنان از ویندوز 7 پس از انقضاء حمایت میکند

گوگل کروم همچنان از ویندوز 7 پس از انقضاء حمایت میکند

گوگل رسما اعلام کرد که همچنان از سیستم عامل ویندوز 7 پس از انقضای آن پشتیبانی میکند تا زمان بیشتری به کسب و کار ها برای مهاجرت به ویندوز 10 اختصاص دهد.

در تاریخ 14 ژانویه 2020، ویندوز 7 به طور رسمی دیگر توسط مایکروسافت پشتیبانی نمیشود مگر اینکه لایسنس به روز رسانی امنیتی را خریداری کنند. همچنین مایکروسافت دیگر هیچ گونه پچ یا وصله ی امنیتی برای نسخه ی ویندوز 7 ارائه نمیدهد.

برای کسب و کار ها، کوچ به سیستم عامل جدید میتواند عملی زمان بر و پر هزینه باشد و عوامل بسیار زیادی میتواند باعث شود که این انتقال بسیار دیرتر انجام شود.

گوگل اعلام کرده است که برای سازمان هایی که از مرورگر کروم استفاده میکنند یا از آن برای دسترسی به نرم افزار های SaaS بهره میبرند تا تاریخ 15 ژوئن 2021 از طریق ویندوز پشتیبانی میشوند.

این مسئله بدین معناست که به روز رسانی های امنیتی مربوط به مرورگر و ابزار های مدیریتی کروم همچنان پشتیبانی میشوند

اگر کاربران از طریق کروم شخصی سازی انجام دهند، در این صورت تمامی تنظیمات آن ها، نشانه گذاری ها و افزونه های نصب شده خود را خواهند داشت و همچنین در صورتی که روی سیستم های دیگر وارد حساب خود شوند این تنظیمات را خواهند داشت.

این مسئله مهاجرت به سیستم عامل جدید را بسیار آسان تر خواهد کرد چرا که کاربران به صورت دائم سیستم عامل های خود را به روز رسانی خواهند کرد.

در حالی که این مسئله پشتیبانی گوگل از ویندوز 7 خوب به نظر میرسد، سازمان ها و کسب و کار ها میبایست به روز رسانی به سیستم عامل مدرن را در دستور کار اولیه ی خود قرار دهند.

استفاده از ویندوز 7 پس از این مسئله یک مورد بسیار پر ریسک خواهد بود و سازمان ها را به سوی حملات و تهدیدات سایبری آسیب پذیر خواهد کرد. چرا که هزینه ای که این تهدیدات برای سازمان خواهند داشت به مراتب بیشتر از هزینه ی انتقال و به روز رسانی سیستم عامل ها خواهد بود.

منبع: www.bleepingcomputer.com