اپل برای جلوگیری از نشت اطلاعات تهدید به پرداخت 100.000 دلار در کارت های iTunes شد

اپل برای جلوگیری از نشت اطلاعات تهدید به پرداخت 100.000 دلار در کارت های iTunes شد

کریم آلبایراک 22 ساله امروز پس از تلاش برای باج خواهی از اپل و تهدید برای بازگرداندن 319 میلیون اکانت iCloud به تنظیمات کارخانه و فروش داده های کاربران، محکوم شد.

آلبرایک در 2 دسامبر به یک مورد باج خواهی و دو فقره اقدامات غیرمجاز با هدف خدشه دار کردن عملکرد یا جلوگیری از دسترسی به یک رایانه اعتراف کرد.

امروز، در دادگاه Southwark Crown، وی فرصت دوباره ای بدست آورد و به حبس تعلیقی دو ساله، یک محدودیت شش ماهه استفاده از وسایل الکترونیک و 300 ساعت کار اجباری محکوم شد.

بر طبق گفته NCA وقتی از برخی فعالیت های آلبرایک سوال شد به بازپرسان NCA گفت: هنگامیکه در این کار (جرایم سایبری) گیر بیفتید بیشتر درگیرش می شوید و اینکه غیر قانونی هستش این کار را جالب تر میکند. این مجرم سایبری در ادامه می افزاید اینکه شما در اینترنت قدرت دارید شما را به شهرت می رساند و همه به شما احترام میگذارند و همه به دنبال این هستند.

باج خواهی از اپل

آلبایراک خواستار باجی به مبلغ 100 هزار دلار به صورت گیفت کارت iTunes یا 75 هزار دلار به صورت ارز دیجیتال از اپل از طریق ایمیل در تاریخ 12 مارس 2017 بود.

NCA در بیانیه مطبوعاتی منتشر شده امروز گفت: یک هفته بعد آلبرایک فیلمی از خود گرفت که در آن به دو حساب iCloud ظاهراً تصادفی دسترسی داشت.

وی این ویدیو را در یوتیوب قرار داد و لینک آن را برای تیم امنیتی اپل و همچنین رسانه های مختلف ارسال کرد. دو روز بعد تقاضای خود را به 100 هزار دلار افزایش داد و تهدید کرد که تمام اکانت های iCloud را که در اختیار دارد به تنظیمات کارخانه بازنشانی می کند.

پس از مراجعه اپل به آژانس های اجرای قانون بریتانیا و آمریکا، واحد ملی جرائم سایبری این مرد را در خانه اش در Hornsey واقع در شمال لندن پیدا و دستگیر کرد.

وی به اپل در یکی از ایمیل های خود طبق گزارش DailyMail گفت: سلام اپل، من تصمیم گرفتم که از تمام سرورها و ماکرو اسکریپ هایم در این حساب استفاده کنم. اگر تا 3 دسامبر پرداختی صورت نگیرد تمام اکانت های iCloud را هک میکنم و تمام یادداشت های آن را به صورت آنلاین منتشر می کنم.

بازرسان همچنین تجهیزات الکتریکی از جمله رایانه، تلفن و یک هارد دیسک را کشف و ضبط کردند که باعث شد متوجه شوند که آلبرایک سخنگوی گروهی از هکرها به نام Turkish Crime Family می باشد.

تحقیقات NCA همچنین نشان داد جوان لندنی اطلاعاتی که ادعا میکرد را در دست نداشت ولی در عوض مدارکی که توسط سایر سرویس های آنلاین که نشت کرده بودند در اختیار داشت.

بر طبق گفته افسر ارشد تحقیقات NCA آنا اسمیت: آلبرایک به اشتباه باور داشت که می تواند بعد از هک دو حساب کاربری و تهدید یگ شرکت بزرگ چند ملیتی از عدالت فرار کند.

وی افزود: در طی تحقیقات مشخص شد که وی به دنبال شهرت و ثروت است. ولی از طریق جرایم سایبری به آن نمی رسد.

منبع: BleepingComputer.com