کلاه برداران 29 میلیون دلار از کمپانی رسانه Nikkei به سرقت بردند

کلاه برداران 29 میلیون دلار از کمپانی رسانه Nikkei به سرقت بردند

کمپانی رسانه ای Nikkei مبلغ 29 میلیون خود را توسط یکی از کارمندان خود از دست داد. طبق تحقیقات این کارمند توسط سارقان فریب خورده است تا این مبلغ پول را به حسابی که خود کنترل میکنند انتقال دهند.

کمپانی Nikkei یکی از بزرگترین کسب و کار های رسانه ای میباشد که بیش از 4 میلیون دنبال کننده دارد و بیش از 40 شرک کمپانی دیگر به آن متصل هستند و در زمینه انتشارات، وقایع، سرویس های خدمات دیتابیس و کسب و کار های داخلی فعالیت دارند.

کلاه برداری BEC به مقامات گزارش داده شده است

BEC مخفف Business Email Compromise میباشد. در این ترفند، هکر و کلاه بردار با اغفال و فریب یکی از کارکنان شرکت، فرد را ملزم به انتقال پول به حساب تحت کنترل خود میکند و اینکار را از طریق مهندسی اجتماعی، نفوذ به سیستم فرد انجام میدهند.

این شرکت اکنون در روند و پروسه ی بازگرداندن هزینه های دزدیده شده میباشد و در این زمینه در حال تحقیقات بسیار جدی هستند.

به گفته ی مدیران این سازمان: جهت همکاری و راحت پیش رفتن روند تحقیقات با مقامات مربوطه، اکنون از ارائه ی خدمات بیشتر در این زمینه اجتناب میکنیم.

قربانیان بزرگ این کمپین کلاه برداری

این کمپانی در تاریخ 6 سپتامبر اعلام کرد که یکی از زیر مجموعه های خود در اروپا بیش از 37 میلیون دلار را به این شیوه ی کلاه برداری از دست داده است.

به طور کلی قربانیان شیوه ی کلاه برداری BEC مبلغی در حدود 1.2 میلیارد دلار را جمعا در سال 2018 طبق گزارشات FBI از دست داده اند.

شبکه ی FinCEN نیز طی یک گزارش عنوان کرد که متوسط 110 میلیون دلار به صورت ماهانه از سال 2016 تا 301 میلیون دلار ماهانه در سال 2018 رشد پیدا کرده است.

منبع: www.bleepingcomputer.com