چگونه در بازه ی زمانی مشخص به روز رسانی ویندوز 10 را محدود کنیم

جهت سرویس رسانی به سیستم عامل ویندوز 10 در برطرف کردن باگ ها، به روز رسانی های امنیتی و بهتر شدن سیستم عامل، مایکروسافت هر ماه وصله ی به روز رسانی عرضه میکند. متاسفانه، اغلب این به روز رسانی ها باعث ایجاد باگ های دیگر میشوند که مجدد مشکل ساز میشوند.

به طور مثال، در چند ماه گذشته، ما گزارشات زیادی مبنی بر مشکلات همسان سازی در به روز رسانی ویندوز 10 داشتیم. برای مثال، به روز رسانی ماه آوریل بر روی عملکرد مرورگر های ویندوز تاثیرگذار بود یا به روز رسانی ماه اکتبر 2018 برخی از فایل های شخصی افراد مثل اسناد و تصاویر را پاک میکرد.

همچنین به روز رسانی های امنیتی ماهانه ویندوز 10 نیز باعث بروز مشکل میشدند. به طور مثال، وصله ای در اواخر سپتامبر عرضه شد که سرویس spooler printing را غیر فعال میکرد و یک وصله ی دیگر نیز در اکتبر 2019 باعث بروز اختلال در فهرست ویندوز میشد.

 

این مسئله باعث شده است که برخی از کاربران ویندوز بخواهند سرویس به روز رسانی را متوقف یا به عقب اندازند تا پس از رفع باگ کامل از آن استفاده کنند.

برای انجام اینکار، مایکروسافت اجازه میدهد که شما ویندوز آپدیت را متوقف کنید یا به تعویق اندازید:

  1. Start Menu را باز کنید.
  2. عبارت settings را جستجو کنید.
  3. گزینه ی Update & Security را انتخاب کنید.

  1. گزینه ی Advanced Options را انتخاب کنید.

  1. پایین تر از گزینه ی Pause بر روی گزینه ی Select date انتخاب کنید و سپس تاریخ مورد نظری که میخواهید به روز رسانی را تا آن زمان متوقف کنید، وارد کنید.

 

ویندوز 10 خانگی با به روز رسانی 2019 به شما اجازه میدهد تا 7 روز به روز رسانی را به تاخیر اندازید.

ویندوز 10 پرو و نسخه سازمانی دیگر گزینه های پیشرفته ای را دارند که شامل گروپ پالیسی برای توقف به روز رسانی ها میشوند.

منبع: www.bleepingcomputer.com