حملات سایبری به مقر های دفاعی در اروپا و شمال آمریکا ضربه زده است

مقر ها های دفاعی همچون Rheinmetall AG آلمان و DCC کانادا این ماه توسط حملات سایبری مورد هدف قرار گرفته اند که اختلال و تخریب در سیستم های اطلاعاتی به وجود آورده است.

Rheinmetall AG آلمان یکی از بزرگترین شرکت های ارائه دهنده ی تجهیزات ارتشی میباشد که با دو مؤلفه ی عملیاتی به نام های تجهیزات دفاعی Rheinmetall و خودرو سازی Rheinmetall فعالیت دارد.

همچنین DCC کانادا وظیفه ی فراهم کردن پروژه های زیرساختی و محیط زیستی را برای سیستم دفاعی کانادا دارد که شامل پیمان کاری، مدیریت ساخت و ساز و سرویس های مشابه را ارائه میدهد.

مقر Rheinmetall آمریکایی نیز تحت حملات بد افزاری قرار دارد.

به گفته ی یکی از مقامات این سازمان، زیرساخت های مرتبط به IT خودرو سازی این شرکت در برزیل، مکزیک و آمریکا تحت شعاع حملات بد افزاری از تاریخ 24 سپتامبر 2019 قرار گرفته است.

در نتیجه ی این حملات سایبری که چندین روز بدون وقفه بوده است، روال تولید معمولی این شعبه ها به مشکلات جدی برخورد کرده است.

Rheinmetall AG میگوید دیگر سیستم های آی تی بخشی که کار میکنند توسط این حمله مورد هدف قرار نگرفته اند و تمامی توان خود را به کار گرفته اند تا منشا این اختلال را شناسایی کنند و رضایتمندی مشتریان را به دست آورند.

همچنین، اگرچه که مشتریان میتوانند انتظار این را داشته باشند که سفارشات خود را در کمتر از دو هفته و بدون هیچ اختلالی دریافت کنند.

کمپانی اظهار داشته است که احتمال میرود که این حمله به میزان 3 الی 4 میلیون دلار بابت هر هفته دچار ضرر و زیان شده است.

حملات بر سیستم های DCC منجر به مشکلات ادامه دار شده است

سیستم های DCC نیز دچار حملات سایبری در این ماه شدند. این واقعه ی سایبری منجر به ایجاد اختلال در ساختار دفاعی کانادا در روز چهارشنبه 11 سپتامبر شده بود.

DCC اکنون در حال کار بر روی بازیابی سیستم های IT که توسط این واقعه تحت تاثیر قرار گرفته اند میباشد تا منشا، دلیل و نتیجه ی آن را مشخص کند.

دیگر کمپانی ها در سراسر جهان تحت این حملات قرار دارند

شرکت هایی که بالاتر اشاره کردیم تنها دو نام از یک لیست طویل هستند که توسط این حملات مورد هدف واقع شدند چرا که اکثر آنان توسط باج افزار Alleged  یا آلودگی cryptominer آلوده شدند.

به طور مثال، کمپانی معروف ژاپنی HOYA مجبور به بستند خط تولید خود در تایلند به مدت سه روز شد چرا که به آلودگی cryptominer و سرقت برخی از اطلاعات خود در پایان ماه فوریه دچار شد.

در ماه مارس، شرکت Norsk Hydro یکی از بزرگترین تولید کنندگان آلومینیوم در جهان مجبور به انجام برخی از اقدامات دستی به دلیل دچار شدن به باج افزار LockerGoga شد.

منبع: www.bleepingcomputer.com