مقایسه دو راهکار امنیتی McAfee و Bitdefender

مقایسه دو راهکار امنیتی McAfee و Bitdefender

نگاهی بر تفاوت ها و قیاس های دو آنتی ویروس McAfee و Bitdefender

 

       
   

 

 
 

تهدیداتی چون باج افزاران همیشه در حال پیشرفت و تغییر هستند تا از شناسایی دیتا بیس محور جلوتر باشند. بدین دلیل است که محافظتی که بر اساس رفتار سنجی تهدید باشد حائز اهمیت است. به عبارتی راه کاری قادر به محافظت از شبکه و پیشگیری از باج افزاران است که هوش مصنوعی آن در وضعیت ایده آل باشد. آنتی ویروس بیت دیفندر در آخرین تحلیل و مقایسه ی سایت مستقل av-comparatives رتبه ی اول را کسب کرده است.

پاسخگویی به برخی مشکلات موجود در استفاده از آنتی ویروس McAfee توسط مشتریان:

  • آیا میدانید که ساختار و اساس راهکار مکافی تا چه حد امن میباشد؟
  • راهکار مکافی تا چه حد نیاز به منابع و زیرساخت جهت نصب و راه اندازی دارد؟
  • آیا مجموعه شما زمان اضافی جهت سازگاری با پیچیدگی های محصول مکافی را دارد؟

 

مزیت و برتری در استفاده از بیت دیفندر در زمینه ی امنیت و مدیریت

عملکرد

McAfee (Intel Security)

Bitdefender

 

 

امنیت راهکار

کنسول مدیریت ePO بر اساس جاوا نوشته شده است که یکی از آسیب پذیر ترین نرم افزار ها میباشد. به روز رسانی آنتی ویروس تنها یکبار در روز (۱۱ صبح) و ساعتی مشخص انجام میشود. و باعث میشود که مجموعه در معرض خطر آلودگی های تازه به وجود آمده قرار بگیرند.

گرویتی زون یک ماشین مجازی سخت افزاری میباشد که سیستم عامل آن مجهز به لینوکس Ubuntu میباشد که هر ساعت به روز رسانی در آن انجام میشود. همچنین بیت دیفندر مجهز به شبکه محافظت جهانی میباشد که در آن بازخورد امنیتی بیش از ۵۰۰ میلیون سیستم را دارد. درصورتی که آلودگی خاصی در سیستمی پیدا شود. در کمتر از 3 ثانیه خنثی و برطرف میشود.

 

ساختار محصول

مکافی همچنان روش سنتی خود را پیش گرفته ست و نیاز به نصب 50 نرم افزار متفاوت جهت راه اندازی اندپوینت دارد. همچنین اندپوینت مکافی نیاز به راه اندازی دیگر نرم افزار های جانبی نیز دارد.

بیت دیفندر گرویتی زون از پایه و ساختار برای محافظتی یکپارچه با مجازی سازی و برقراری امنیت برای سیستم های فیزیکی، موبایل، ماشین های مجازی ، اکسچنج ساخته شده است. گرویتی زون یک ماشین مجازی است که رنج بالایی از  سیستم عامل ها و پلتفرم های مجازی سازی را پوشش میدهد.


 

نصب و راه اندازی

نیازمند وجود ویندوز سرور و دیتا بیس هایی جداگانه جهت نصب کلاینت های مجموعه. گزارش این پروسه ی نصب و راه اندازی از چند روز تا چند هفته طول میکشد.

در قالب یک ماشین مجازی ارائه میشود که قابلیت نصب و راه اندازی مرتجع را دارد. سرعت بخشی به نصب و کاهش پیچیدگی ها و راه اندازی کلاینت ها. هیچگونه نیازمندی یا پیش نیاز همچون سرور ها یا دیتا بیس خاصی لازم ندارد. گزارش این پروسه ی نصب و راه اندازی از چند دقیقه تا چند ساعت به طول می انجامد.

 

 

وابستگی های خارجی

مکافی نیازمند ویندوز سرور و دیتا بیس های sql برای هرگونه کامپوننت و اجزای نرم افزار میباشد. این نیازمندی ها جهت بالانس و تعادل سازی محصول میباشد. همچنین نیازمند خرید و تهیه ی لایسنس های اضافه بر سازمان میباشد.

بیت دیفندر گرویتی زون نیاز هیچگونه وابستگی به نرم افزار خاص یا لایسنس اضافه ندارد. محصول در قالب یک ماشین مجازی و بدون نیاز به دیتابیس خاصی خدمات خود را ارائه میدهد.

 

اتوماسیون

هیچگونه یکپارچگی syslog ندارد.

امنیتی مرتجع و مقیاس پذیر: برطرف کردن کوچکترین مشکل و رخنه در شبکه. به صورت ارگانیک با همسان سازی ماشین های مجازی و خودکار سازی نصب و راه اندازی.

 

مدیریت

مدیریت پالیسی محور پیچیده، از آنجایی که میبایست برای هر ماژول و افزونه یک پالیسی جداگانه تعریف شود (یک اقدام برای اسکن، یک اقدام برای ایجنت) ارتقا، بکاپ و باز گردانی اطلاعات تنها از اقدامات دستی صورت میگیرد.

پیکر بندی لود بالانس برای گرویتی زون بسیار آسان است. گرویتی زون بیت دیفندر به صورت خودکار بکاپ، به روز رسانی و ارتقا را انجام میدهد و پردازش را تصریح میبخشد. همچنین پیچیدگی های مدیریت برای کاربر را آسان میکند.

 

کارایی در مجازی سازی

فناوری MOVE نه تنها از پلتفرم لینوکس پشتیبانی نمیکند. بلکه از vshield و پلتفرم های جایگزین دیگر نیز بهره نمیبرد.

بر اساس گزارشات و آمار VSI login، بیت دیفندر در صدر برترین راهکار امنیتی در مقوله مجازی سازی میباشد.

 

مدیریت در مجازی سازی

معماری Epo در محافظت از SDDC چالش ایجاد میکند. در یکپارچه سازی VShield میتوان از طریق اسکریپت های pearl راه اندازی انجام شود.

گرویتی زون از پایه و ساختار به صورت کامل با VMware و دیگر پلتفرم های مجازی سازی یکپارچه سازی شده است. گرویتی زون تمامی سیستم ها و سرور های مجموعه را مرکزی سازی میکند و قادر به نصب در هرگونه فضایی و هر نوع پلتفرم میباشد.

 
راهکار امنیتی بیت دیفندر در زمینه ی سبکی (Performance) و محافظت (Protection) در تست های معتبر این سایت مستقل موفق به بازدهی بهتر با اختلاف بسیار محسوس شده است.