بروزرسانی ویندوز 10 نسخه KB4512941 باعث استفاده زیاد پردازنده در Cortana می شود

بروزرسانی ویندوز 10 نسخه KB4512941 باعث استفاده زیاد پردازنده در Cortana می شود

برخی از کاربران پس از نصب به روزرسانی KB4512941 در هفته گذشته برای ویندوز 10 ورژن 1903 ، گزارش دادند که فرآیند SearchUI.exe برای Cortana باعث استفاده زیاد از CPU می شود.

باگ این آپدیت باعث مشکل در Cortana شد که به نظر می رسد هنگامی که کاربران امکان ارسال جستجوهای محلی به Bing whether را چه از طریق رجیستری و چه از طریق گروه پالیسی، غیرفعال کرده اند، مشکلاتی دارند.
 
 
اگر این ویژگی غیرفعال باشد، Cortana پردازنده زیادی را اشغال می کند و ممکن است جستجوی ویندوز نتایج جستجوی را خالی نشان دهد.می توانید نمونه ای از Cortana را با استفاده از 40٪ CPU در تصویر زیر مشاهده کنید.

 

 
برای رفع این مشکل، کاربران ویندوز 10 سه گزینه دارند؛ فعال کردن BingSearch، پوشه Cortana Cache را با نسخه قدیمی تر جایگزین کنید یا به روزرسانی را حذف کنید.در حالی که برخی از به روزرسانی ها باگ های جدید را به ویندوز 10 معرفی می کنند، اما تعداد بسیار زیادی از انها برطرف شده اند، بنابراین پیشنهاد نمی شود که آن را حذف کنید مگر اینکه کاملاً ضروری باشد.
در عوض، می توانید BingSearch را به طور موقت فعال کنید تا این مشکل با تنظیم مقدار BingSearchEnabled به 1 در زیر کلیدهای رجیستری HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search برطرف شود.
 

 

گونتر برن Borncity.com همچنین خاطرنشان می کند که برخی از کاربران گزارش داده اند که با جایگزین کردن پوشه c:\Windows\SystemApps\Microsoft.Windows.Cortana_cw5n1h2txyewy\cache با یک کپی از نسخه قبلی ویندوز موجود در C:\Windows.old، این مشکل را برطرف کرده است.
سایر کاربران در Reddit تجربه های مشابهی را برای رفع این مشکل تجربه کرده اند، اما این مشکل ویندوز را برطرف نکرد.
"من موفق شدم با کپی کردن پوشه حافظه نهان از نسخه پشتیبان windows.old مشکل استفاده از CPU را برطرف کنم اما جستجوی محلی من اکنون دیگر کار نمی کند. آیا ایده ای برای چگونگی استفاده مجدد از آن وجود دارد ؟"
سرانجام، برن همچنین خاطرنشان می کند که می توانید پالیسی جستجوی وب را تحتComputer Configuration\Policies\Administrative Templates\Windows Components\Search جستجو کنید تا مشکل حل شود.
در حال حاضر ، مایکروسافت این اشکالات را در بولتن پشتیبانی خود برای KB4512941 تایید نکرده است:
منبع: www.bleepingcomputer.com