نحوه نصب Hyper-V در ویندوز 10

نحوه نصب Hyper-V در ویندوز 10

پلتفرم مجازی سازی Hyper-V نرم افزاری برای ماشین های مجازی است که به شما اجازه می دهد چندین سیستم عامل را همزمان در یک ویندوز اجرا کنید.

برای استفاده از Hyper-V، باید مجازی سازی را در BIOS کامپیوتر فعال کنید برای این کار ابتدا ویندوز را اجرا کنید. اگر مطمئن نیستید که مجازی سازی فعال باشد، Hyper-V را با استفاده از دستورالعمل های زیر نصب کنید، و اگر آن را فعال نکنید، ویندوز اجازه نصب نمی دهد.

به طور پیش فرض Hyper-V در ویندوز نصب نیست و برای استفاده از آن باید از طریق Windows Features control panel نصب شود. برای باز کردن این control panel، روی منوی start کلیک کنید و نوع hyper-v را در فیلد جستجو تایپ کنید. نتیجه جستجو به نام Turn Windows features on or off و مطابق شکل زیر نشان داده شده است.

 
بر روی گزینه Turn Windows features on or off کلیک کنید و Windows Features control panel باز خواهد شد. در صفحه ظاهر شده به دنبال Hyper-V بگردید. سپس مطابق شکل زیر تیکHyper-V Management Tools  و Hyper-V Platform را بزنید.

 
اگر ویندوز به شما اجازه ندهد که تیک گزینه Platform Hyper-V را بزنید و پیامی تحت عنوان "Hyper-V cannot be installed: The processor does not have required virtualization capabilities" 
نمایش دهد، پس مجازی سازی در این کامپیوتر فعال نیست. برای رفع این مسئله، باید قبل از ادامه این مراحل بایوس را مجددا راه اندازی کنید و مجازی سازی Intel-VT یا AMD-V را فعال کنید.
هنگامی که هر دو گزینه را علامت گذاری کردید، روی دکمه OK کلیک کنید تا Hyper-V در ویندوز شروع به نصب کند.

 
پس از نصب Hyper-V ویندوز از شما می خواهد که کامپیوتر خود را ریستارت کنید تا خدمات Hyper-V Platform فعال شود. پس از راه اندازی مجدد، می توانید بر روی منوی start کلیک کنید و دوباره Hyper-V را تایپ کنید و Hyper-V Manager را مطابق شکل زیر  ببینید.

 

برای راه اندازی یک ماشین مجازی جدید بر روی Hyper-V Manager کلیک کنید که محیطی مطابق شکل زیر دارد.

منبع: www.bleepingcomputer.com