باگ ویندوز 10 نسخه 1903 ممکن است در ریموت دسکتاپ صفحه سیاه نمایش دهد

باگ ویندوز 10 نسخه 1903 ممکن است در ریموت دسکتاپ صفحه سیاه نمایش دهد

مایکروسافت یک باگ جدید را به لیست مشکلات شناخته شده در ویندوز 10 نسخه 1903 درباره اتصالات ریموت دسکتاپ اضافه کرده است که در هنگام اتصال به دستگاههایی که از درایورهای قدیمی کارت گرافیک استفاده می کنند، صفحه سیاه نمایش می دهد.

با توجه به گزارش این مشکل، زمانیکه یک کاربر از طریق ریموت دسکتاپ به برخی از دستگاهی که کارت گرافیک قدیمی دارند، شامل درایورهای Intel سری 4 وصل می شود، صفحه سیاه نمایش داده خواهد شد.

مایکروسافت اظهار داشت که این اشکال اولین بار در روز 29 مه 2019 در به روز رسانیKB4497935  (Build 18362.145) رخ داده شد و تا کنون ویندوز 10 نسخه 1903 را تحت تاثیر قرار داده است.

یکی از کاربرانی که تحت تاثیر این مشکل قرار گرفته است، تصویری از آنچه که بنظر می رسد هنگام تلاش برای اتصال از طریق ریموت دسکتاپ برایش رخ داده را به اشتراک گذاشته است.

اگر شما با این مسئله روبرو شده اید، می توانید سعی کنید درایور کارت گرافیک را به روز رسانی کنید و ببینید که این کار به شما کمک می کند یا خیر. اگر مشکل حل نشد مایکروسافت اعلام کرده که در به روز رسانی های آینده این مسئله را حل خواهد کرد.

این مشکل یکی از سه موردی است که مایکروسافت در هفته گذشته اضافه کرده است. همچنین اعلام کرد که این اشکال باعث می شود که دستگاه ها اگر با استفاده از حالت Preboot Execution Environment (PXE) بوت شوند هنگام شروع به بوت شدن دچار مشکل شوند و یک مشکل دیگر این است که پردازنده گرافیکی Nvidia (Nvidia discrete graphics processing unit (dGPU)) ممکن است گاهی اوقات در Surface 2 ناپدید شود.

مشکل Surface 2 باعث شد که مایکروسافت یک ارتقاء در ویندوز 10 نسخه 1903 را برای کاربرانی که از Nvidia dGPUs استفاده می کنند، بلوک کند تا مشکل حل شود.

منبع: Bleepingcomputer.com