دانشگاه مونرو توسط باج افزار هدف قرار گرفته است و درخواست 2 میلیون دلار باج میباشد.

یک حمله ی باج افزار در شهر دانشگاه مونرو نیویورک، سیستم های این دانشگاه در منتهن و چند شهر دیگر را در حالت تعلیق نگه داشته است.

طبق اخبار روزانه ی جدید، این دانشگاه در روز چهارشنبه در ساعت 6:45 صبح هک شده است و این باج افزار از طریق شبکه انتقال یافته است. هنوز مشخص نیست که چه باج افزاری بر روی سیستم نصب شده است ولی احتمال قوی میتواند Ryuk، IEncrypt یا Sodinokibi باشد که برای هدف قرار دادن شبکه ی سازمان ها معروف هستند.

گزارشات حاکی از آن است که مهاجمان درخواست 170 بیت کوین که تقریبا 2 میلیون دلار میشود را دارند تا تمام شبکه را رمزگشایی کنند. دانشگاه هنوز مشخص نکرده است که در حال حاضر قصد دارد که باج را پرداخت کند یا اطلاعات را از طریق بکاپ باز گرداند.

خبر خوب این است که این دانشگاه در سال 1933 تاسیس شده است بنابراین ما میدانیم که چگونه بدون این ابزار نیز تدریس کنیم.

این اتفاق نیز منجر به قطع شدن وب سایت دانشگاه https://www.monroecollege.edu/ شده است.

در یک پست در فیس بوک، این دانشگاه در دسترس نبودن وب سایت را بدین گونه توجیه میکند که در حال کار کردن بر روی آن و بازگشت هرچه سریعتر اطلاعات میباشند.

این حمله یکی از چند حمله ی متعدد به سازمان ها و شهرهایی میباشد که اخیرا مورد هدف باج افزار واقع شده اند که درخواست مبلغ بسیار بالایی را برای بازگشت فایل های قربانیان دارند.

این روند همچنان ادامه دار است چرا که مهاجمان اخیرا توسط پرداختی های کلان توسط تو سازمان در فلوریدا، تشویق به ادامه کار شدند. ماه گذشته، لیک سیتی 42 بیت کوین باج (500 هزار دلار) را پرداخت کرد یا یک سازمان دیگر مبلغی حدود 65 بیت کوین (600 هزار دلار) را پرداخت کردند.

این مسئله باعث شده است که اتاق کنفرانس این دانشگاه قرار دادی را مبنی بر پرداخت نکردن باج به امضا برسانند.

منبع: www.bleepingcomputer.com