برنامه به روز رسانی سیستم عامل سامسونگ با بیش از 10 میلیون نصب رایگان می باشد

برنامه به روز رسانی سیستم عامل سامسونگ با بیش از 10 میلیون نصب رایگان می باشد

یک برنامه اندروید با بیش از 10 میلیون نصب در Google Play تلاش می کند تا کاربران گوشی های سامسونگ را جهت پرداخت برای به روز رسانی سیستم عامل فریب دهد، در صورتیکه این به روز رسانی به صورت رایگان از سمت فروشنده تامین می شود.

یک برنامه اندروید با بیش از 10 میلیون نصب در Google Play تلاش می کند تا کاربران گوشی های سامسونگ را جهت پرداخت برای به روز رسانی سیستم عامل فریب دهد، در صورتیکه این به روز رسانی به صورت رایگان از سمت فروشنده تامین می شود.

این برنامه Updates for Samsung نامیده می شود و آپدیت سیستم عامل برای هر دستگاه سامسونگ که تا به حال منتشر شده را به همراه دارد و همچنین پیشنهاد می دهد که صرف نظر از اپراتور شبکه قفل موبایل خود را باز کنید و محتوای مربوط به اندروید را از وب سایت توسعه دهنده (Updato.com) دریافت کنید.

این قضیه از ابتدا مشخص بود، مخصوصاً از آنجاییکه توسعه دهنده یک شخص ثالث می باشد و به طور واضح در توضیحات برنامه بیان کرده است که به هیچ وجه وابسته به Google Inc یا Samsung Electronics CO.Ltd نمی باشد.

به روز رسانی های نرم افزاری از منابع رسمی مانند سازنده یا فروشنده موبایل به صورت رایگان می باشد تا امکان خرابکاری به وسیله نرم افزار را از بین ببرند یا کاهش دهند. چک کردن به روز رسانی های رسمی را می توانید از طریق Settings>About phone>Software/System/OS Update انجام دهید.

حذف محدودیت سرعت

بر اساس گزارش CSIS Security Group، نرم افزار Updates for Samsung سه روش برای دریافت آخرین firmware از سازنده کره جنوبی ارائه می دهد. یک از آنها گزینه "رایگان برای کاربران ثبت شده" می باشد. در مقابل برای اشتراک premium که دانلود سریع آپدیت ها را تضمین می کند، درخواست سالانه 34.99 دلار را می کند.

CSIS Security Group

محققان در گروه امنیتی CSIS دریافتند که این نرم افزار از Updato هدفش فشار آوردن به کاربران برای خرید اشتراک از طریق محدود کردن سرعت به 56KB می باشد.

آنها در روز پنجشنبه در پست وبلاگ خود نوشتند که با این محدودیت، برای یک ROM معمولی سیستم عامل تقریباً 700 مگابایتی، حداقل یک بازه 4 ساعته طول می کشد و افزودند که یک کاربر می تواند با توجه به وقفه ها و خرابی ها زمان بیشتری را صرف انجام این کار کند.

ما در طول آزمایشات مشاهده کردیم که دانلودها حتی با یک شبکه پایدار و قابل اعتماد هم به پایان نمی رسد، که این یک تاکتیک طراحی شده می باشد که کاربران را ناامید می کند و آنها را برای اتصال سریع تحریک به پرداخت می کند.

سرویس باز کردن قفل

این تنها شیوه ای است که توسعه دهنده Updato برای افزایش درآمد استفاده می کند. باز کردن قفل گوشی ها یکی دیگر از خدماتی است که از طریق خود برنامه در دسترس می باشد، که قیمت آن از 19.99 دلار شروع می شود.

CSIS Security Group

ما این سرویس را تست نکردیم، زیرا ابزاری برای باز کردن دستگاهی با جزئیاتی که ما ارائه دادیم در دسترس نبود، حتی اگر واقعی نبودند. قبل از مرحله تایید نیاز به پرداخت نبود.

لازم به ذکر است که روند باز کردن تلفن از Updato آغاز می شود، اما تا mobileunlocked.com ادامه پیدا می کند. یک سایت در مقاله TechRadar در 2013 به عنوان یک راه حل آنلاین برای این نوع عملیات ذکر کرد.

به روز رسانی برنامه سامسونگ هنوز در سرور اصلی اندروید می باشد و 86.000 نظر را دارا می باشد که 4 ستاره را تا کنون دریافت کرده است. با این حال، اکثر رای ها نشان می دهد که این برنامه چه مشکلاتی را ایجاد می کند.

برخی از مشکلات ذکر شده توسط استفاده کنندگان به استفاده زیاد باتری، کرش کردن، تبلیغات بیش از حد یا غیر ممکن بودن دانلود یا نصب اشاره می کند.

برخی از کامنت ها تا سال 2013 نشان داده است که این برنامه مدت زیادی در Google Play موجود می باشد که این حجم بالای نصب را توضیح می دهد.

گرچه در معنای سنتی این اصطلاح مخرب نیست، به نظر نمی رسد که Updates for Samsung جزء اینکه کیف پول شما را سبکتر کند ارزش دیگه ای ندارد - CSIS Security Group

منبع: Bleepingcomputer.com