نحوه خروجی گرفتن از کلیدهای رجیستری در ویندوز

نحوه خروجی گرفتن از کلیدهای رجیستری در ویندوز

رجیستری ویندوز یک پایگاه داده متمرکز است که توسط ویندوز برای ذخیره تنظیمات سیستم، تنظیمات سخت افزاری و تنظیمات کاربر استفاده می شود. رجیستری ویندوز را می توان با استفاده از یک برنامه به نام ویرایشگر رجیستری ویندوز جستجو کرد، اما اصلاح کلید اشتباه می تواند باعث شود که کامپیوتر شما به درستی بوت نگردد، بنابراین توصیه می شود از این کلیدها تنها در صورت لزوم استفاده کنید.

هنگام ایجاد یک تغییر در رجیستری، توصیه می شود ابتدا از فایل های وارد شده خروجی بگیرید. این روش باعث می شود که اطلاعات را در فایل رجیستری یا فایل .reg ذخیره کنید، به طوری که اگر مشکلی رخ داد، بتوانید تنظیمات اصلی را به رجیستری برگردانید.برای نمونه یک فایل رجیستری را در زیر مشاهده می کنید که هر تنظیماتی به صورت متنی در فایل ذخیره می شوند.

اگر شما نیاز دارید که داده ها را به رجیستری برگردانید و کلیه تنظیمات موجود را را بازنویسی کنید، به سادگی روی فایل رجیستری دوبار کلیک کنید و هنگامیکه ویندوز اجازه دهد که این تغییرات اعمال می گردد. در زیر ما دو روش ارائه می دهیم که می توانید از آن برای خروجی گرفتن داده ها از رجیستری ویندوز استفاده کنید.
 
روش 1: خروجی گرفتن از یک کلید رجیستری با استفاده از ویرایشگر رجیستری ویندوز
 
برای اکثر مردم، ساده ترین روش برای خروجی گرفتن از کلید رجیستری، استفاده از ویرایشگر رجیستری ویندوز است. ویرایشگر رجیستری ویندوز، به عنوان regedit.exe شناخته می شود که یک ابزار گرافیکی است که به شما امکان تغییر رجیستری ویندوز را می دهد.
برای باز کردن ویرایشگر رجیستری همانطور که در زیر نشان داده شده است، regedit  را در قسمت جستجو منوی start تایپ کنید، و سپس رجیستری را انتخاب کنید.
 
هنگامی که ویرایشگر رجیستری باز می شود، کلید مورد نظر جهت خروجی گرفتن را انتخاب کنید. در مثالی ما قصد داریم از کلید HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management خروجی بگیریم.
 
 
بر روی نام کلید مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Export را انتخاب نمایید.
 
 
برای ذخیره سازی فایل، محل مورد نظر را انتخاب کنید، یک نام فایل را وارد کنید، سپس دکمه ذخیره را فشار دهید.
 
 
در صورت نیاز می توان از این فایل برای بازگرداندن تنظیمات خروجی در آینده مورد استفاده قرار گیرد.
 
روش 2: کلید رجیستری را با استفاده از کامند Reg command-line اجرا کنید
 
ویندوز شامل برنامه reg.exe است که می تواند برای رونویسی ویندوز از خط فرمان استفاده شود. برای استفاده از این ابزار، باید  Elevated Command Prompt را باز کنید.
هنگامی که Elevated Command Prompt باز می شود، می توانید از دستور reg.exe برای خروجی گرفتن از  یک کلید رجیستری با استفاده از کامند زیر استفاده کنید:
reg export [key] [file_name]
 
به عنوان مثال، برای خروجی گرفتن از "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management" در بخش test.reg از دستور زیر استفاده نمایید:
reg export "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management" test.reg
 
شما می توانید نمونه ای از این دستور را در تصویر زیر مشاهده کنید.
منبع: https://www.bleepingcomputer.com/tutorials/how-to-export-registry-key-in-windows/