رمز گشای باج افزار JSWorm 2.0 فایل های تان را به رایگان باز میگرداند

رمز گشای باج افزار JSWorm 2.0 فایل های تان را به رایگان باز میگرداند

یک ابزار رمز گشای باج افزار JSWorm 2.0 توسط Emsisoft این هفته عرضه شد که به قربانیان اجازه میدهد تا فایل های کد شده ی خود توسط این باج افزار را به رایگان باز گردانند. اگر شما توسط باج افزار JSWorm 2.0 آلوده شده اید، باج را پرداخت نکنید و به جای آن دستور العمل ذیل را دنبال کنید.

هنوز مشخص نیست که این آلودگی چگونه پخش میشود، ولی قربانیان زیادی از آفریقای جنوبی، ایتالیا، فرانسه، ترکیه، ایران، ویتنام، آلمان، برزیل، آرژانتین و ایالات متحده شناسایی شدند.

به محض آلودگی، این باج افزار فایل های سیستم قربانی را رمزنگاری میکند و پسوند .JSWORM را به اسم فایل اضافه میکند. به طور مثال، اگر فایلی با نام test.jpg رمزنگاری شود به نام test.jpg.JSWORM تغییر میکند.

جهت رمزگشایی فایل های کد شده به صورت رایگان، میبایست از داشتن یک نسخه از فایل یادداشت باج افزار اطمینان حاصل فرمایید. این فایل یادداشت معمولا در هر پوشه ای که فایل های آن کد شده اند قرار دارد. این یادداشت های باج افزار به نام JSWORM-DECRYPT.txt هستند.

رمزگشایی باج افزار JSWorm

اگر توسط این باج افزار آلوده شدید و فایل های کد شده و یادداشت را در اختیار داشتید میتوانید ابزار رمز گشای این باج افزار را از لینک ذیل دانلود نمایید.

                                 

                                                         لینک دانلود

 

 

به محض دانلود، نرم افزار را با دسترسی ادمین اجرا کنید تا بتواند تمامی فایل های مورد نظر را رمزگشایی کند. پس از اجرا تیک موافقت با توافقنامه را تایید کنید و سپس با صفحه ی BruteForcer مواجه میشوید جایی که از شما میخواهد یادداشت باج افزار را انتخاب کنید.

یکی از یاد داشت ها را انتخاب کنید و روی دکمه start کلیک کنید. رمز گشا سپس پیغامی را مبنی بر کلید رمزگشایی به شما نشان میدهد.

 

سپس میتوانید با انتخاب OK کلید را به ابزار وارد کنید.

پس از این اقدام صفحه ی اصلی ابزار نمایان میشود و میبایست تمامی درایور هایی که فایل های کد شده در آن قرار دارند را وارد نمایید.

پس از این اقدام، بر روی دکمه ی Decrypt کلیک کنید تا پروسه ی رمزگشایی آغاز شود. این ابزار تمام سیستم شما را برای فایل هایی که پسوند .JSWORM هستند جستجو میکند و به صورت خودکار آنان را رمزگشایی کند.

پس از اتمام، نتایج به حالت اتمام میرسند و تمامی فایل های شما بایستی به حالت معمولی برگشته باشند.

 

منبع: www.bleepingcomputer.com