ویژگی های در راه Microsoft Edge که در Build 2019 اعلام شده است

ویژگی های در راه Microsoft Edge که در Build 2019 اعلام شده است

در کنفرانس توسعه در Build 2019، مایکروسافت یک دسته از ویژگیهای جدید را برای مرورگر جدید Microsoft Edge مبتنی بر Chromium اعلام کرد. این شرکت همچنین به اشتراک گذاشت که چگونه Microsoft Edge با نام تجاری جدید توسعه و بهبود بهره وری مصرف کنندگان، توسعه دهندگان و شرکت ها را ساده می کند.

در زیر برخی از ویژگیهای جدید در Microsoft Edge را معرفی کرده ایم.

Collections:

مایکروسافت یک ویژگی جدید به نام Collections برای Edge اعلام کرد، که کاربران را قادر می سازد محتویاتی مانند عکس ها و متن را در یک هاب مرکزی که می تواند از قسمت راست قابل دسترسی باشد، گروه بندی کند. پس از اضافه کردن آیتم ها به مجموعه خود، می توانید محتوا را به برنامه هایی مانند ورد و اکسل منتقل کنید.

Collections در Edge

اگر شما در جستجوی تصاویر، اطلاعات و مطالب مختلف دیگر برای پروژه، مصاحبه ها، مطالعات و بازخوردهای خود هستید، Collections ویژگی مفیدی است.

این ویژگی Edge از ابر هوشمند استفاده می کند و از یک رابط بصری برای کمک به جمع آوری، سازماندهی و اشتراک گذاری محتوا در هنگام چرخیدن در سراسر وب استفاده می کند.

مایکروسافت می گوید، Collections در مراحل اولیه قرار دارد و هنوز در پیش نمایش ها موجود نیستند.

به روز رسانی ابزارهای حفظ حریم خصوصی

Microsoft Edge همچنین در حال اضافه کردن ابزارهای جدید حریم خصوصی است که به شما کمک می کند تا بدانید که چگونه اطلاعات شما توسط سایت ها در وب استفاده می شود و به شما در کنترل ویژگیهای مختلف، از جمله توانایی مسدود کردن ردیاب ها، کمک می کند.

داشبورد خصوصی سازی به کاربران اجازه می دهد تا بتوانند از سطوح مختلف اشتراک گذاری اطلاعات، انتخاب خود را داشته باشند.

اگر شما یک سطح از پیش تعیین شده مبتنی بر تمرکز ویژه بر حریم خصوصی را انتخاب کنید، سیستم به طور خودکار مرورگر را برای محافظت از داده های کاربران پیکربندی کرده و گزینه هایی را برای پیکر بندی افشاء ردیاب های third-party ارائه می دهد.

این ویژگی مشابه ویژگی مسدود کردن محتوا (Blocking Content) در فایرفاکس می باشد، اما به نظر نمی رسد که دارای یک تنظیم سفارشی باشد که به شما اجازه دهد تا تنظیمات مختلف را ترکیب و مطابقت دهید.

این ویژگی در حال توسعه است و به زودی به آزمایش کنندگان عرضه خواهد شد.

Internet Explorer 11

مایکروسافت برای شرکتهایی که هدفشان در این زمینه است یک حالت Internet Explorer جدید را برای Edge اعلام کرد که سازگاری Internet Explorer 11 را با Microsoft Edge به ارمغان می آورد، بنابراین شرکت ها می توانند از سایت ها و برنامه های قدیمی استفاده کنند.

ما این ویژگی را در ماه مارس تحت پوشش قرار دادیم و مثل آن زمان، در ساختارهای فعلی Microsoft Edge Canary و Dev کار نمی کند.

ابزارهای توسعه دهنده

در نهایت، Microsoft Edge همچنین با ابزارهای قدرتمند توسعه دهنده که در Chromium DevTools ساخته شده است برای تجربیات آشنا و توانا ساخته شده است.

توسعه دهندگان می توانند از ابزارهای ساخته شده برای بازرسی و اشکال زدایی هر محتوای وبی بر پایه Microsoft Edge، از جمله PWA ها و WebView استفاده کنند. شما در تمام این اهداف یک تجربه متداول دریافت خواهید کرد.

منبع: www.bleepingcomputer.com