رمزگشای باج افزار megalocker و Nampohyu عرضه شد

رمزگشای باج افزار megalocker و Nampohyu عرضه شد

شرکت emsisoft یک رمزگشا را برای باج افزاران MegaLocker و NamPoHyu عرضه کرده است که این باج افزاران سرور های سامبا را هدف قرار میدهند. قربانیان اکنون میتوانند فایل های خود را به صورت رایگان باز گردانی کنند.

Encryption

ماه گذشته طی گزارشی مشخص شد که این باج افزاران در حال آلوده سازی و هدف گذاری سرور های سامبا هستند و تمامی اطلاعات این سرور ها را به صورت ریموت رمزنگاری میکنند. در آن زمان ما عنوان کردیم که آن کاربران نمیبایست پولی را به باج گیران پرداخت کنند.

اکنون ما بسیار خوشحال هستیم که اعلام میکنیم که یک رمزگشا از سوی شرکت emsisoft موجود است که میتواند به صورت رایگان فایل های کد شده را برگرداند.

به محض دانلود، مطمئن شوید که دسترسی اینترنت برقرار است و سپس شروع کنید. به محض شروع یک یادداشت باج افزار را انتخاب کنید و رمز گشا سعی در باز گردانی کلید رمزگشایی خواهد داشت.

به محض اینکه کلیدی پیدا شود، میتوانید از آن برای رمزگشایی فایل های خود استفاده کنید.

اگر سوالی مبنی بر چگونگی استفاده از این رمزگشا دارید میتوانید با بخش پشتیبانی ما در تماس باشید.

در یک سری از پست های مربوط به این باج افزار در انجمن ها، مهاجمین تهدید کردند که میزان باج پرداختی را دوبرابر خواهند کرد. اگر پرداخت در کمتر از یک هفته انجام نشود.

دانلود رمزگشای باج افزار

مهاجم به قدری از اقدامات ما وحشت زده شده بود که متخصصین ما را شیطان خطاب کرده بود. سپس تهدید کرده بودند که الگوریتم رمزنگاری باج افزار را تغییر خواهند داد.

هنوز مشخص نیست که مهاجم سر قول خود مانده است یا نه. ولی مطمئن هستم اگر نسخه ای در آینده منتشر شود. قربانیان همچنان میتوانند از رمزگشای emsisoft استفاده کنند.

منبع: www.bleepingcomputer.com