مقایسه دو راهکار امنیتی Kaspersky و Bitdefender

مقایسه دو راهکار امنیتی Kaspersky و Bitdefender

نگاهی بر تفاوت ها و قیاس های دو آنتی ویروس Kaspersky و Bitdefender

در این مقاله قصد داریم محصولات امنیتی Bitdefender و Kaspersky را مورد بررسی قرار دهیم. این بررسی و تحلیل از زوایای فنی و فروش در نظر گرفته میشود.
.این مقایسه  صرفا جهت سنجیدن وضعیت دو محصول در کسب و کار داخلی و همچنین قابلیت های فنی و تخصصی آن میباشد

مزیت و برتری در استفاده از بیت دیفندر در زمینه ی امنیت و مدیریت

 

عملکرد

Kaspersky

Bitdefender

معماری راهکار امنیتی

تمامی ساختار این راهکار امنیتی بر اساس پلتفرم مدیریت مرکزی بیت دیفندر نهادینه شده است و همچنین معماری آن از روش سنتی و قدیمی مستر اسلیو استفاده میکند که فاقد هرگونه مقیاس سازی میباشد. بیشتر مدیریت این راهکار با استفاده از پلاگین ها و افزونه های نصبی بر روی سرور مدیریتی است.

بیت دیفندر گرویتی زون از پایه و ساختار بر اساس امنیت ابری و مجازی سازی نهادینه شده است تا از سیستم های فیزیکی، مجازی، موبایل، ابری، و سرویس های اکسچنج مایکروسافت محافظت کند. گرویتی زون یک ماشین مجازی متمرکز است که بسیاری از سیستم عامل ها (از جمله لینوکس) و دیگر سیستم عامل های مجازی را پوشش میدهد.

 

مدیریت در مجازی سازی

کمبود یکپارچگی در وضعیت ابری/ مجازی سازی یک چالش واقعی را برای مدیریت ساختار های مجازی موجود در سازمان ها به وجود می آورد.

بیت دیفندر گرویتی زون نصب تمامی نقاط پایانی و سیستم های مجموعه را در هر محیطی کنترل و مدیریت میکند.


کارایی در مجازی سازی

تکنولوژی مجازی سازی این راهکار هنوز به درستی بالغ نشده است و فاقد مدیریت و تعادل مورد نیاز میباشد. همچنین ایجنت سنگین این راهکار که چیزی حدود ۹۰ تا ۱۱۰ مگا بایت از حافظه رم و همچنین پردازشگر را اشغال میکند.

گرویتی زون قادر به ایجاد سیاست ها و پالیسی های گسترده به تمامی محیط های تحت حفاظت خود میباشد. بر اساس سایت Login VSI، بیت دیفندر در صدر برترین راهکار امنیتی در حوزه ی مجازی سازی میباشد.

 

یکپارچه سازی محیط

تنها در صورتی که مرکزیت سرور بخشی از اکتیو دایرکتوری باشد امکان یکپارچه سازی با اکتیو دایرکتوری هست. کنسول مدیریت هیچگونه یکپارچه سازی با سرور vcenter ندارد.

یکپارچه سازی عمیق با اکتیو دایرکتوری، Vmware Vcenter، Citrix XenServer و سرویس های آمازون وب

 

نصب و راه اندازی

به تعداد اجزای ساختاری موجود در راهکار نیاز به ویندوز سرور و دیتابیس های مجزا میباشد. این مدل باعث بروز پیچیدگی در نصب، مدیریت و زیرساخت های پایه راهکار میشود. همچنین رابطه ی کاربری بسیار ضعیف و گنگ میباشد.

گرویتی زون به عنوان یک ماشین مجازی برای نصب و راه اندازی سازمان های مرتجع به کار میرود. همچنین سرعت بخشی در نصب و کاستن از هرگونه پیچیدگی ها شعار بیت دیفندر در این پروسه میباشد. راهکار هیچگونه پیش نیاز اضافی همچون سرور یا دیتا بیس اضافه بر سازمان ندارد. کلاینت ها گزارش این فرایند ها را لحظه به لحظه ارائه میدهند.

 

وابستگی های خارجی

نیازمند ویندوز سرور های متعدد و دیتا بیس های SQL برای هر اجزای امنیتی، نیازمند لایسنس های جدا و اضافه بر سازمان که منجر به هزینه های گزاف میشود.

گرویتی زون هیچگونه وابستگی به نرم افزار خاص یا خارجی جهت تهیه لایسنس برای پلتفرم ها و دیتا بیس های سازمان ندارد. راهکار امنیتی بیت دیفندر گرویتی زون به عنوان یک ماشین مجازی ارائه میشود. در نتیجه میزان یکپارچگی محصول بسیار زیاد است.

 

تنظیم خودکار

ارتباط کلاینت ها با ماشین مجازی از طریق یک مکانیزم داخلی صورت میگیرد و سیاست-محور نمیباشد. به عبارتی دیگر، دسترسی ادمین هیچگونه کنترلی بر رفتار راهکار ندارد. همچنین امکان نصب خودکار و یکپارچه وجود ندارد.

امنیتی مقیاس پذیر و قابل ارتجاع: برطرف کردن هرگونه نقص و رخنه در سیستم های مجموعه، نصب تمام خودکار و رشد ارگانیک با امکان تکثیر ماشین های امنیتی در شیرازه ی سازمان و مجموعه.

 

یکپارچه سازی محیط مجازی

فاقد هیچگونه یکپارچه سازی با Citrix XenServer

یکپارچه سازی عمیق با اکتیو دایرکتوری، Vmware Vcenter، Citrix XenServer، و سرویس وب آمازون

 
 

گزارشات معتبر سایت مستقل Av-Comparatives.org در رابطه با مقایسه ی دو راهکار امنیتی Bitdefender و Kaspersky

راهکار امنیتی بیت دیفندر در زمینه ی سبکی (Performance) و محافظت (Protection) در تست های معتبر این سایت مستقل موفق به بازدهی بهتر با اختلاف بسیار محسوس شده است.

 چرا بیت دیفندر؟!

 

امنیت شماره ۱ جهان

بیت دیفندر همیشه در مبحث محافظت، سبکی و عملکرد در اکثر مقایسه های معتبر بالاترین جایگاه را از آن خود کرده است.

محافظت از ۵۰۰ میلیون کاربر

هوش مصنوعی منحصر به فرد بیت دیفندر که بر اساس تکنولوژی ابری پیش میرود به راحتی بد افزاران و جدیدترین تهدیدات شبکه ی شما را شناسایی و خنثی میکند.

مدیریت آسان

راهکار بیت دیفندر گرویتی زون از پایه برای مدیریتی آسان ترتیب داده شده است. این مدیریت شیوه ای نوین و ایده آل برای آی تی مدرن میباشد.