آپدیت ماه آوریل ویندوز با برخی از آنتی ویروس ها مشکل دارد

مایکروسافت اخیرا با آپدیت ویندوز جدید خود اختلالی را در برخی از راهکارهای امنیتی به وجود آورده است.

Windows 7 Update

با عرضه ی پچ امنیتی مایکروسافت مربوط به آوریل 2019 در روز سه شنبه، برخی از کاربران شروع به تجربه ی کند شدن شدید سیستم ها در حین بوت و حالت عادی دارند. مشخص شده است که این مورد به دلیل وجود تضاد و درگیری با آنتی ویروس های امنیتی چون Sophos , Avast , AVG و اکنون مکافی به وجود آمده است.

در یک به روز رسانی در هفته ی گذشته، مایکروسافت اعلام کرده بود آنتی ویروس امنیتی مکافی مشکلی دارد که باعث کند شدن بوت ویندوز میشود.

مایکروسافت و مکافی یک مشکل بر روی دستگاه هایی که از نسخه ی ENS یا محصول IPS استفاده میکنند را شناسایی کرده بود و ممکن است باعث شود که سیستم ها در حین روشن شدن کند شوند یا ریستارت آنان بسیار طولانی شود.

 

آیا ویندوز 10 هم همچین شرایط مشابهی دارد؟

در حالی که تنها ویندوز 7 و 8.1 به این مسئله دچار شدند ولی طبق یک مقاله از سوی مکافی، به نظر میرسد که کاربران ویندوز 10 هم نیز از این قائده مستثنی نیستند.

McAfee Problem Description

 

مربوط به تغییرات سرویس CSRSS

طبق اظهارات مکافی، این مشکلات به دلیل تغییر در سرویس ویندوز کلاینت سرور به وجود آمده است که با نام CRSS.exe شناسایی میشود.

این مشکل توسط CSRSS ایجاد میشود و حتی پشتیبانی آنتی ویروس AVAST هم این مسئله را تایید میکند. همچنین در این مقاله برطرف کردن این مشکل به صورت دستور العمل آمده است:

Avast Fix

منبع: www.bleepingcomputer.com