مایکروسافت پشتیبانی از ویندوز 7 را به زودی به پایان می رساند

مایکروسافت پشتیبانی از ویندوز 7 را به زودی به پایان می رساند

مایکروسافت شروع به نمایش هشدارها در ویندوز 7 کرده است که اعلام می کند پشتیبانی از این سیستم عامل در تاریخ 14 ژانویه 2020 به پایان می رسد. این هشدار به صفحه ای لینک شده است که به کاربران ارتقاء به ویندوز 10 را پیشنهاد می کند.

در تاریخ 14 ژانویه 2020 ویندوز 7 رسماً به پایان پشتیبانی خواهد رسید و مایکروسافت دیگر آپدیت های امنیتی رایگان و پشتیبانی فنی برای سیستم عامل ارائه نخواهد داد.

همانطور که در ماه مارس گزارش داده شد، به منظور اطلاع دادن به کاربران در مورد این تاریخ غریب الوقوع، مایکروسافت شروع به انتشار به روز رسانی KB4493132 کرد که برای نمایش هشدارها از تاریخ 18 آوریل 2019 تا تاریخ 15 ژانویه 2020 می باشد.

پس از نصب، به روز رسانی فایل اجرایی به نام C:\Windows\System32\sipnotify.exe را استخراج می کند که به صورت برنامه ریزی شده هر روز اجرا میشود. هنگامیکه فایل اجرایی در بازه های زمانی بالا اجرا می شود، هشدار زیر را برای آگاه ساختن کاربر در مورد پایان پشتیبانی ارائه می دهد.

هشدار پایان پشتیبانی ویندوز 7

متن این هشدار که در زیر نشان داده شده است به کاربران هشدار میدهد که از تاریخ 14 ژانویه 2020 به روز رسانی های امنیتی و پشتیبانی فنی دریافت نمی کنند و سپس یک لینک در مورد اینکه چه کاری باید انجام دهند ارائه می دهد.

"بعد از 10 سال، پشتیبانی برای ویندوز 7 نزدیک به پایان می باشد.

روز 14 ژانویه 2020 آخرین روزی است که مایکروسافت به روز رسانی امنیتی و پشتیبانی فنی برای سیستمهایی که از ویندوز 7 استفاده می کنند، ارائه می دهد. ما میدانیم که این کار سختی هستش، به همین دلیل ما کمک می کنیم که از فایل های خود بکاپ بگیرید و برای مراحل بعدی آماده شوید."

اگر یک کاربر روی این لینک کلیک کند، به یک صفحه وب هدایت می شود که مطالبی در مورد نحوه پشتیبان گیری از اطلاعات ارائه می دهد و پیشنهاد می دهد یک سیستم به روز تهیه کنید و سپس توصیه می کند که به ویندوز 10 خود را ارتقاء دهید.

برای کاربرانی که مایل به دیدن این هشدار نیستند، می توانند روی گزینه (Do not remind me again) کلیک کنند. وقتی این کار را انجام می دهید، ریجستری زیر ایجاد می شود تا هشدار دیگر نمایش داده نشود.

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SipNotify]
"DontRemindMe"=dword:00000001

اگر ترجیح می دهید که برنامه کلاً اجرا نشود، می توانید برنامه زمان بندی به نام Notify1 و Notify2 را در پوشه Microsoft\Windows\End Of Support folder حذف کنید.

منبع: www.bleepingcomputer.com