ادعای هکرها مبنی بر رخنه کردن در سیستم رای گیری اسرائیل تحت بررسی قرار دارد

ادعای هکرها مبنی بر رخنه کردن در سیستم رای گیری اسرائیل تحت بررسی قرار دارد

اداره جرایم رایانه ای اسرائیل و سازمان سرشماری در حال رسیدگی به ادعای یک هکری می باشد که در توئیتر اعلام کرده است که سه روز قبل از انتخابات مجلس 2019، سیستم رای گیری کشور را هک کرده است و اطلاعات تقریباٌ 6 میلیون رای دهنده اسرائیلی را به سرقت برده است.

با توجه به هشتگ های استفاده شده در توئیتی که در آن ادعا شده رای دهندگان اسرائیلی با موفقیت هک شدند، به نظر می رسد این حمله بخشی از کمپین بزرگ سالانه #OpIsrael می باشد که توسط هکرهای ناشناس که اهداف اجتماعی و سیاسی دارند هماهنگ می شود.

این هکر از "DarkCoder" در توئیتر استفاده کرده است و همچنین همانطور که Haaretz گزارش کرده است یک اسکرین شات از نام، شماره ملی و آدرس ها پست کرده است تا ثابت کند که این رخنه اطلاعاتی باید جدی گرفته شود.

در حال حاضر ادعاهای هکرها در حال بررسی توسط سازمان امنیت ملی سایبری اسرائیل، سازمان سرشماری و کمیته مرکزی انتخابات می باشد و هیچ مدرکی مبنی بر نشت اطلاعات رای دهندگان تا کنون پیدا نشده است.

نشت اطلاعات سیستم رای گیری اسرائیل

اطلاعات لو رفته از پایگاه داده Agron 2006

در حال حاضر قابل قبول ترین توضیح برای اسکرین شات پست شده توسط DarkCoder در توییتر این هستش که این هکر از اطلاعات لو رفته انتخابات قبلی برای 11 سال پیش استفاده کرده است.

اطلاعات مربوط به 9 میلیون اسرائیلی منتشر شد. این اطلاعات از اداره سرشماری توسط یک کارمند قراردادی وزارت کار و رفاه منتشر شد که به همراه شخص دیگری یک پایگاه داده قابل جستجو را به نام Agron 2006 ایجاد کردند و در نهایت به صورت آنلاین به پایان رسید.

به گفته TheJerusalemPost، این کارگر به صورت الکترونیکی شماره شناسایی، نام کامل، آدرس، تاریخ تولد، اطلاعات مربوط به ارتباطات خانوادگی و سایر اطلاعات را به منظور فروش به یک خریدار خصوصی کپی کرد.

#OpIsrael یک رویداد سالانه

#OpIsrael یک رویداد سالانه است که در تاریخ 7 آوریل آغاز می شود و اولین بار در سال 2013 به اجرا در آمد که به صورت آنلاین در روز بزرگداشت هولوکاست انجام شد و هدفش سازمان های دولتی و خصوصی می باشد.

همانطور که قبلا نشان داده شد، هر ساله از سال 2013 در 7 آوریل تعداد زیادی حمله سایبری (با استفاده از نقص وب سایت و حملات DDoS تا نشت اطلاعات جدی تر) به اهداف اسرائیل انجام می شود.

با این حال، اغلب اوقات کمپین #OpIsrael عمدتاً بر اهدافی که محافظت کمتری دارند تمرکز می کند و به ندرت با موفقیت اهداف دولتی را تحت تاثیر قرار می دهند.

منبع: www.bleepingcomputer.com