رمزگشای باج افزار Planetary فایل های شما را به صورت رایگان برمی گرداند.

رمزگشای باج افزار Planetary فایل های شما را به صورت رایگان برمی گرداند.

این هفته رمزگشایی توسط Emsisoft برای خانواده باج افزار Planetary منتشر شد که به قربانیان اجازه رمزگشایی فایل های خود را به صورت رایگان می دهد.

این خانواده باج افزار به نام Planetary نامیده می شود، زیرا معمولا از نام های سیارات برای پسوند های اضافه شده به نام های رمزگذاری شده استفاده می کند.
پسوند رمزگذاری فایل ها، mira. ، .yum ، .Pluto  یا Neptune. می باشند. به عنوان مثال، اگر یک فایل با نام test.jpg رمزگذاری شده باشد، آن را به test.jpg.Pluto تغییر نام می دهد.
 
فایل های رمز گذاری شده با پسوند mira. 
                                                            
به منظور رمزگشایی رایگان فایل های خود ، شما باید مطمئن شوید که یک کپی از نوشته باج افزار زمانی که آلوده شدید را داشته باشید. توجه داشته باشید که این نوشته نامیده می شود !!! READ_IT !!!. txt و شامل پوشه ای است که حاوی پرونده های رمزگذاری شده اند و بر روی دسک تاپ قرار می دهد.
 
نوشته باج افزار Planetary برای گونه Mira
 
رمز گشایی باج افزار Planetary
اگر شما به باج افزار Planetary آلوده شده اید و هنوز فایل های رمزگذاری شده است، به آسانی می توانید برنامه decrypt_Planetary.exe را از لینک زیر دانلود کنید و آن بر روی دسکتاپ خود ذخیره نمایید:
 
https://decrypter.emsisoft.com/planetary
 
پس از دانلود، برنامه را با دسترسی ادمین اجرا كنيد تا تمامی فايلهايي كه توسط باج افزار هدف قرار گرفته اند، رمزگشايي كنيد. هنگامی که شروع به کار می کنید، در صفحه نمایش bruteforcer قرار خواهید گرفت که از شما می خواهد که یادداشت باج افزار را انتخاب کنید.
 
 صفحه نمایش bruteforcer
 
محل ذخیره سازی یادداشت باج افزار را مشخص نموده و سپس روی دکمه شروع کلیک کنید. در انتها، کلید رمزگشا نمایش داده می شود.
کلید رمزگشای یافته شده
اکنون می توانید روی دکمه OK برای بارگذاری کلید در رمزگشا کلیک کنید. سپس صفحه اصلی رمزگشا نمایش داده می شود و شما باید هر درایوی را که شامل فایل هایی است که می خواهید رمزگشایی کنید، اضافه نمایید.
 
صفحه اصلی رمزگشا
پس از آماده شدن، دکمه رمزگشایی را کلیک کنید تا فرآیند رمزگشایی آغاز شود. رمزگشا، کامپیوتر را برای فایل های رمزگذاری شده با پسوندهای mira. ، .yum ، .Pluto یا neptune. جستجو میکند و به طور خودکار فایل ها را رمزگشایی می کند.
 
فایل های رمزگشایی شده
در نهایت تمام فایل های شما باید رمزگشایی شده باشد.