گوگل نسخه ی اندروید 8.0 oreo را منتشر میکند

گوگل نسخه ی اندروید 8.0 oreo را منتشر میکند

گوگل به تازگی شروع به راه اندازی و کار بر روی اندروید 8.0 سیستم های موبایل کرده است. همچنین این نام از روی برند شکلات قهوه ای کرم دار الهام گرفته شده است که معروف به Oreo میباشد.

گوگل به تازگی شروع به راه اندازی و کار بر روی اندروید 8.0 سیستم های موبایل کرده است. همچنین این نام از روی برند شکلات قهوه ای کرم دار الهام گرفته شده است که معروف به Oreo میباشد.

اولین دستگاه هایی که این به روز رسانی و سیستم عامل جدید را دریافت میکنند. Pixels و Nexus 5X/6P میباشند که هم اکنون در مرحله ی تست به سر میبرند. همچنین دیگر مدل های Pixel c و Nexus player ها از مدل های بعدی هستند که این به روز رسانی را دریافت میکنند. دیگر تولید کنندگان سخت افزار چون Essential، General Mobile، Nokia، Huawei، HTC، Kyocera، LG، Motorola، Samsung، Sharp و Sony نیز انتظار میرود تا پایان سال جاری این سیستم عامل را منتشر کنند.

برای کاربرانی که نمیتوانند منتظر نوبت خود باشند. مهندسین اندروید یک سورس کد باز را در اختیار عموم گذاشته اند تا با قابلیت AOSP ، بتوانند بخشی از این سیستم عامل جدید را بر روی تلفن های همراه خود دمو کنند.

کاربرانی که به روز رسانی Oreo را انجام میدهند و سیستم عامل را به صورت دستی نصب میکنند به قابلیت های زیر دسترسی خواهند داشت.

شمایل تطبیقی

اندروید 8.0 (مرحله 26 API) آیکون ها و شمایل تطبیقی خاصی را ارائه میدهد که قابلیت نمایش حالت های متفاوتی را بر روی دستگاه های مختلفی نشان دهد. به عنوان مثال، یک آیکون تطبیقی، حالتی دایره وار و مدور را بر روی یک دستگاه OEM نشان میدهد.

Autofill Framework

کاربران میتوانند با استفاده از Autofill بر روی دستگاه هایشان در پر کردن فرم ها و بخش های خالی زمان بخرند. مثل بخش های مربوط به کارت بانکی و حساب. همچنین قابلیت پر کردن فرم ها و بخش های خالی در درگاه های بانکی با استفاده از این قابلیت بهبود بخشیده شده است.

Autosizing Text

اندروید 8.0 این قابلیت را به شما میدهد که میزان کوچک و بزرگ بودن متون و اعداد را به شیوه ی دلخواه تنظیم کنید. این قابلیت نیز منجر به تناسب اندازه متون نسبت به صفحه نمایشگر شما میباشد.

محدودیت های اجرا در پس زمینه

زمانی که یک برنامه در پس زمینه اجرا میشود. برخی از منابع و سخت افزار سیستم را اشغال میکند. یکی از این منابع Ram سیستم میباشد. این نتایج ممکن است منجر به کندی دستگاه شود، به خصوص اگر کاربر از یک نرم افزار با مصرف بالا مثل تماشای فیلم، بازی استفاده کند. اندروید 8.0 دسترسی های نرم افزار پس زمینه را محدود میکند و باعث میشود که این نرم افزار فضای کمتری از رم را اشغال کرده و دیگه یک نرم افزار با مصرف بالا تلقی نشود. همچنین منجر به بیشترین کارایی و کمترین مصرف یک نرم افزار در پس زمینه ی تلفن همراه میشود.

مدیریت رنگ ها

طراحان اکنون با مدیریت و اضافه کردن رنگ های بیشتر، برای دستگاه هایی که قابلیت پخش رنگ های بیشتری را دارند یک ویژگی منحصر به فرد را به وجود آوردند. طراحان قابلیت ایجاد طیف وسیعی از رنگ ها را در صفحه ی نمایشگر تلفن های همراه نسل جدید به وجود آورده اند.

محافظت Google Play

گوگل پلی مرتبا از دستگاه، اطلاعات و نرم افزار های شما محافظت میکند. این محافظت یکسره تلفن همراه شما را اسکن میکند و همیشه شما را از آخرین آپدیت ها و به روز رسانی های جدید جهت محافظت هرچه بیشتر مطلع میکند.

اموجی های جدید

قابلیت PIP

اندروید 8.0 به شما قابلیت تصویر در تصویر PIP را میدهد. PIP یک ویژگی چند صفحه ای میباشد. و معمولا برای پخش ویدیو به کار میرود. قابلیت PIP اکنون در تلویزیون های اندروید موجود است و اندروید 8.0 این امکان را بر روی دیگر دستگاه ها به وجود می آورد.

این ویژگی های بالا تنها برخی از قابلیت های جدید اندروید جدید را معرفی میکند و ویژگی های جدید نیز به زودی اعلام میشود.

گوگل ادعا دارد که اندروید Oreo دو برابر نسخه های پیشین سریعتر است. همچنین کمپانی اذعان دارد که با توجه به ویژگی محدودیت های اجرا در پس زمینه، میزان انرژی و باتری دریافتی ناشی از اجرای نرم افزار های سنگین در پس زمینه ی دستگاه صرفه جویی خواهد شد.