مایکروسافت از کاربران خود تقاضا دارد که از اینترنت اکسپلورر استفاده نکنند

مایکروسافت از کاربران خود تقاضا دارد که از اینترنت اکسپلورر استفاده نکنند

عادات قدیمی دیر کنار گذاشته میشوند ولی در نهایت میبایست کنار بروند. مایکروسافت میداند که همچنان تعداد زیادی از سازمان ها و کسب و کار ها هستند که از اینترنت اکسپلورر استفاده میکنند چرا که این مرورگر تاریخ مصرف گذشته از یک سری وب اپ های قدیمی پشتیبانی میکند. ولی مایکروسافت از مردم میخواهد که دیگر استفاده از روش های قدیمی را کنار بگذارند و از مرورگر های مدرن استفاده کنند.

در یک پست وبلاگی، مدیر امنیت ارشد مایکروسافت کریس جکسون میگوید که استفاده از اینترنت اکسپلورر باعث میشود که سازمان ها به مشکلات بسیاری برخورد کنند. الزاما با استفاده از IE، سازمان ها به طور دقیق تر از راهکارهایی که سهولت بیشتری دارد استفاده میکنند تا اینکا بخواهند از روش های مرسوم با مدت زمان طولانی تر استفاده کنند.

مایکروسافت سعی کرده است تا مشکلات فنی مربوط به استفاده از این مرورگر را محدود کند که شامل ساختن قابلیت سازمانی برای این مرورگر از سال 2014 بوده است. حالت سازمانی اجازه میدهد که وب سایت ها به صورت نسخه های قبلی اینترنت اکسپلورر ظاهر شود تا مانع از مشکلات همسان سازی با وب اپ های قدیمی شود. اگرچه بهترین راه برای اطمینان از این مسئله کوچ به یک مرورگر جدید میباشد. همچنین مایکروسافت پشتیبانی نسخه های IE 8.9 و 10 را در سال 2016 پایان داد. اکثر برنامه نویسان نیز دیگر کارهایشان را با اینترنت اکسپلورر همسان سازی نمیکنند چرا که اکثریت دیگر از آن استفاده نمیکنند. ممکن است بسیار راحت تر باشد که شما از نرم افزار های قدیمی در IE استفاده کنید اما اگر از مرورگر های مدرن استفاده کنید امنیت بالاتری در طولانی مدت خواهید داشت.