اپل قابلیت Group FaceTime را تا برطرف شدن مشکل امنیتی غیرفعال میکند

به منظور اینکه از کاربران توسط یک باگ امنیتی در FaceTime سو استفاده نشود. اپل به نظر میرسد که قابلیت فیس تایم گروهی را به منظور عرضه ی یک وصله ی امنیتی غیرفعال کرده است.

چندی پیش، یک باگ امنیتی کشف شد که به هر شخصی اجازه میداد که به میکروفون آیفون کاربر آیفون گوش دهد و این اقدام صرفا تنها با یک تماس فیس تایم انجام میشد. این باگ با تماس به آیفون شخص با استفاده از نرم افزار FaceTime امکان پذیر بود و پیش از اینکه فرد تماس را پاسخ دهد. امکان شنود از طریق میکروفون فراهم بود.

با انجام اینکار باعث میشود که میکروفون فردی که با آن تماس میگیرید روشن شود و امکان شنود از طریق میکروفون آنان پیش از پاسخ دادن به تماس میسر بود. حتی بدتر، اگر فردی که با آن تماس میگیرید. دکمه ی پاور را برای بی صدا کردن تماس فشار دهد. دوربین جلویی آیفون وی روشن میشود و فرد تماس گیرنده میتواند فرد دیگر را مشاهده کند.

همانطور که تصور میکنید، این باگ نرم افزاری میتواند سناریو های مشکل ساز و ترسناکی را بسازد، از شنود تماس های تلفنی گرفته تا رویت افراد و کاربران در موقعیت های خاص.

اکنون به گفته ی اپل، قابلیت گروه فیس تایم اکنون غیرفعال میباشد چرا که امکان سو استفاده وجود دارد.

Apple System Status Page

با وجود اینکه با غیرفعال کردن حالت فیس تایم اپل در وضعیت گروه باعث امنیت بیشتر در این مرحله شده است ولی هیچگونه اعلام همگانی از سوی اپل مبنی بر این مشکل اعلام نشده است. در نتیجه پیشنهاد میشود که تمامی کاربران Ios و مک قابلیت فیس تایم را غیرفعال کنند و تا عرضه ی اطلاعیه رسمی از سوی اپل برای برطرف سازی این باگ نرم افزاری از آن استفاده نکنند.

منبع: www.bleepingcomputer.com